Destiny 2: Shadowkeep

Destiny 2 míří na Steam a končí s exkluzivním obsahem

Přídavek Shadowkeep přijde v září a vezme hráče zpět na měsíc

7. 6. 2019
Název: Destiny 2: Shadowkeep Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 17. 9. 2019

Bungie spojilo síly Googlem a v rámci prezentace novinek platformy Google Stadia společnost odhalila i nový trailer na nadcházející rozšíření pro Destiny 2. Přídavek jménem Shadowkeep ale samozřejmě nezůstane na jediné  platformě a nedlouho po prezentaci Googlu přišel s vlastním streamem i tým Bungie. V tom jsme se dozvěděli nejen další detaily o Shadowkeep, ale navrch také množství potenciálně ještě zajímavějších informací.

Tou nejvýraznější změnou oznámenou v níže přiložené prezentaci je bezesporu změna hlavní PC platformy. V rámci odchodu studia Bungie od Activisionu opustí hra Battle.net a jako novou domovskou platformu vývojáři zvolili Steam. Přechod má být jednoduchý, pro současné PC hráče bude pochopitelně bezplatný a nikdo navíc nepřijde o nic ze svého obsahu. Na Steam hra dorazí 17. září a k mání je již i produktová stránka hry. Ta na první pohled patří pouze novému rozšíření, to ale obsahuje i základní edici hry a přídavky Curse of Osiris a Warmind. Předobjednat lze dvě odlišné edice za 35 a za 60 eur, tedy v přepočtu za zhruba 900 a necelých 1600 korun.

A to stále není vše, Bungie slibují v případě přídavku Shadowkeep přinést prakticky samostatně stojící dobrodružství. To v praxi znamená, že současní majitelé hry nebudou tlačeni ke koupi uměle blokovaným obsahem ani jinak citelnými bariérami. Tím si ostatně Bungie pravděpodobně připravovali půdu pro jedno z nejvýraznějších včerejších oznámení – přechod na F2P platební model. Základní edice hry bude již brzy zdarma, ponese jméno Destiny 2: New Light a bude dostupná na všech platformách. Obsáhne navíc nejen základní edici, ale také dodatečný obsah zveřejňovaný v prvním roce po vydání hry, vyjma velkých placených přídavků.

Pokud by přitom hráči chtěli této nabídky využít pro přechod na jinou platformu a pokračovat na novém zařízení, tak pro ně má Bungie hotové eso v rukávu v podobě podpory přenášení uložených pozic. A to se bude týkat dokonce i PS4 verze hry, která je jinak vlivem Sony poměrně uzavřenou komunitou. Stačí jen využít jeden společný účet. Hráči na PS4 zároveň přijdou o exkluzivní obsah, neboť Bungie oficiálně končí s platformní exkluzivitou a cokoli nového do hry zamíří, to přijde na všechny platformy naráz.

Destiny 2: Shadowkeep

Destiny 2: Shadowkeep

V novém přídavku se hráči vrátí zpět na měsíc. Po stránce rozsahu slibují Bungie s Shadowkeep napodobit Forsaken a velikost mapy by měla být ve srovnání s měsícem z prvního dílu hry dokonce dvojnásobná. Vedle toho se hráči navrátí i do známé lokace Black Garden, kde se bude odehrávat nový raid. Hráči se zároveň mohou těšit na návrat Eris Morn. V souvislosti s tímto přídavkem tým Bungie navíc zdůrazňuje, že hra nebude vázána na předchozí obsah.

Jak vidno, Bungie rozhodně neházejí flintu do žita a plánují druhému dílu Destiny téměř dva roky po vydání vlít novou krev do žil. Podpora v podobě nového obsahu je pro mnohé samozřejmá, změna PC platformy a možnost volného přesunu uložených pozic je ale určitě příjemným přídavkem pro všechny dosavadní hráče. A ty nové navíc může zlákat chystaná F2P edice.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru