Deskovka KCD vybrala v kampani už 5 milionů korun

Na cílovou částku dosáhla za hodinu a půl. Předpokládané datum vydání je prosinec 2024

Zdroj: Boardcubator
20. 9. 2022

Včera večer spustilo brněnské studio Boardcubator dlouho očekávanou crowdfundingovou kampaň na deskovou kru Kingdom Come: Deliverance. Připojit se můžete na stránkách portálu Gamefound a zařadit se do již poměrně dlouhé fronty zájemců, kteří ihned po spuštění objednávali jednu ze dvou plánovaných verzí hry. S přihlédnutím k popularitě Kingdom Come: Deliverance jako takového, dobou, po kterou Boardcubator na kampaň lákal a samozřejmě skutečností, že se z veřejných testů jeví nová deskovka opravdu dobře, byl zájem enormní a cílová částka se vybrala během necelé hodiny a půl. A to bez ohledu, že si studio vzhledem k bohatosti celého balení a tudíž i vysokým pořizovacím nákladům řeklo o 100 000 eur. Skutečnost je vlastně ještě pozitivnější – v tuto chvíli se totiž podařilo cílovou částku dvojnásobně překonat a Boardcubator tak může počítat minimálně s 5 miliony korun na výrobu.

Kingdom Come: Deliverance – The Board Game není neznámý projekt. Jeho autoři ji vozili po několika výstavách a umožnili vybraným novinářům a fanouškům plně si ji vyzkoušet i ohodnotit. Z tohoto důvodu předpokládáme, že zájemci z vašich řad už moc dobře vědí, jak obsáhle hra působí a že se drtivé většině prvních hráčů velmi zamlouvá. Jistou roli v tom hraje i skutečnost, že příběh hry provází aplikace, která navíc přináší i nadabované scény a dokresluje celkovou atmosféru hry. Podrobněji jsme o deskovce i mobilní aplikaci psali shodou okolností přesně před rokem a pochvalovali si celý koncept. Co je důležité dodat, hra bude k dispozici kompletně v české lokalizaci, tedy včetně aplikace a zmiňovaného dabingu, takže nemusíte mít strach, pokud nevládnete angličtinou nebo si jen chcete užít hru z českého prostředí v mateřštině.

V prvním případě zaplatíte 130 eur, ve druhém pak 180 eur s tím, že ušetříte 35, resp. 85 eur v porovnání s tím, kolik pak bude stát hra ve standardním prodeji.

Zpět ale ke kampani, která poběží ještě déle než dva týdny a v rámci které můžete hru získat s výraznou slevou. Na rozdíl od kampaní vztahujících se například k videohrám, nabízí Boardcubator pouze dvě úrovně příhozů, za které získáte buďto standardní balení hry nebo balení rozšířené o desítky figurek. V prvním případě zaplatíte 130 eur, ve druhém pak 180 eur s tím, že podle informací od tvůrců deskovky ušetříte 35, resp. 85 eur v porovnání s tím, kolik pak bude stát hra ve standardním prodeji. Ano, není to málo, ale jak už zaznělo několikrát, Kingdom Come: Deliverance je poměrně vybavenou záležitostí, a navíc k ní vývojáři plánují přidat i další moduly. Ty jsou ostatně součástí kampaně a postupně se odemykají na základě toho, kolik dní kampaně už uběhlo. Nejde tudíž o klasické finanční milníky, ale o způsob, jak vracet zájemce na stránku kampaně a lákat je dalším obsahem navíc.

V případě dražší verze hry bude těchto rozšíření pět, v případě levnější tři s tím, že první už byla odemčena. Jedná se o další scénář, ve kterém se bude prchat z hradu Pirkštejn, další pak zahrnuje například příběh spojený s bandity a další podobné odbočky od hlavní linie. K dispozic je rovněž přídavek v podobě další hratelné postavy – konkrétně jde o kupce Slívu – který může být váš za dalších 8 eur. Nutno přiznat, že právě tuto část kampaně mají autoři hry velmi dobře zvládnutou a dlouhá příprava se očividně vyplatila. Kromě toho si pak můžete detailně prohlédnout obsah balení, případně se podívat na některou z recenzí, které už v uplynulém čase od odhalení hry vznikly.

„Tohle je naše šestá kampaň na deskovou hru. Na předchozích úspěšných a dokončených projektech jsme se toho hodně naučili. Výsledkem toho je schopnost zvládnout vývoj, výrobu i dodání bez zbytečného stresu. Dokonce i v časech, kdy jsme čelili velmi nejistým časům, jsme zvládli vše dokončit a včas doručit bez jakýchkoliv dalších nákladů,“ doplňují pak autoři hry v samém závěru kampaně a lákají k tomu, abyste i nyní zvážili finanční podporu. Jediné, co vám může trochu zkazit náladu, je skutečnost, že hra bude v obou verzích dostupná až během prosince 2024, takže aktuální investice je dlouhodobého charakteru a čekání vzhledem k lákavosti hry může být opravdu hodně dlouhé.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru