Deskovka Frostpunk vybrala za první den 17 milionů korun

Kampaň na Kickstarteru byla splněna za méně než hodinu. Hra bude dostupná i v češtině

Zdroj: Glass Cannon Unplugged
7. 10. 2020

Svět deskovek se přibližně za rok rozroste o další videoherní adaptaci. Na Kickstarter totiž včera v podvečer zamířila stolní předělávka úspěšné strategie Frostpunk a její autoři z Glass Cannon Unplugged mohli v podstatě obratem začít slavit. Cílovou částku 5,5 milionu korun se jim totiž podařilo vybrat za necelou hodinu a tempo nepolevuje. Fanoušci k dnešnímu poledni vybrali už trojnásobek toho, co lidé z Glass Cannon požadovali a očividně se nemohou dočkat, až si Frostpunk: The Board Game budou moci za rok v říjnu zahrát. Kampaň, která podle autorů vznikala dlouhé týdny, nešetří fotkami celého balení, slibuje variabilní hrací plán, hru pro jednoho hráče a velké množství plastových budov včetně ústředního válcového generátoru.

„Ačkoliv je tohle první kampaň pro Glass Cannon Unplugged, pracovali jsme v týmech, které úspěšně dokončily 7 kampaní a vytvořily i distribuovaly přes 20 titulů,“ říkají polští autoři hry. Pod hlavičkami jiných společností pracovali v minulosti například na deskovce This War of Mine nebo řadě her od studia Phalanx a zdá se, že fanouškům to jako známka důvěry stačí. Přesto ale autoři potvrzují, že mají zkušenosti s rozsáhlou distribucí a i když nemohou vzhledem k aktuálním okolnostem odhadnout, jaká situace bude panovat za 12 měsíců, pevně doufají, že termín dodání nebudou muset odsouvat. Podobně přímočaří a průkazní se pak snaží být i v nabídce jednotlivých příhozů, které jsou příjemným způsobem oproštěny od nejrůznějších verzí a bonusů. K dispozici je buďto základní edice za 75 eur, nebo deluxe za 125 eur, přičemž rozdíly spočívají zejména ve větším množství miniatur budov, které sice doplňují atmosféru, ale nejsou pro hraní nezbytné.

Příjemné rovněž je, že se už dopředu počítá s českou lokalizací, takže si hru budete moci naplno užít, aniž byste vládli angličtinou.

Co se týče vlastního hraní, vše by mělo být dle autorů maximálně věrné předloze, takže vás zřejmě nepřekvapí, že celému plánu bude vévodit 20centimetorvý generátor. Ten navíc neplní jen názornou funkci, ale budete ho v průběhu 12 kol, po které musíte přežít, shora plnit uhlím. Tím bude generátor produkovat větší množství tepla a umožní vám větší rozmach, současně ale budete muset dávat pozor, jestli některé uhlíky nepropadávají vnitřním mechanismem až dolů. Pokud se tak stane, nevyužité uhlí bude indikovat poškození a vést k výpadkům ovlivňujícím celý průběh hry. Zbylá část hry bude samozřejmě zahrnovat nejrůznější morální i technologické volby, přičemž vývojáři varují, že vás mohou dříve, či později dohnat a zapomínat nesmíte ani na počasí, nemoci, nenadálé události nebo neustále prozkoumávání zamrzlého světa kolem vás.

Příjemné rovněž je, že se už dopředu počítá s českou lokalizací, takže si hru budete moci naplno užít, aniž byste vládli angličtinou. A pokud vás Frostupnk ve stolní podobě zaujal, k dispozici je verze pro Tabletop Simulator, vycházející z veřejně dostupných pravidel. Před spuštěním kampaně také vznikla řada videí, na nichž první hráči z řad youtuberů a provozovatelů obchodů testují předfinální verzi hry. Vzhledem k dlouhému vývoji, trvajícím už přes dva roky, je však celá řada problémů odstraněna a peníze, které Glass Cannon Unplugged vybírají, směřují zejména k distribuci a výrobě plastových doplňků.

 

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru