Denuvo bude nově chránit i hry pro Switch

Nová technologie má zabránit pirátění pomocí emulování titulů na PC a donutit hráče zaplatit

Zdroj: Nintendo
25. 8. 2022

Společnost Irdeto, která stojí za (hráči neoblíbenou) ochranou Denuvo, vyvinula „novou revoluční technologii“, jež má ochránit hry vycházející na Nintendu Switch před pirátěním. Nintendo se celkově potýká s pirátstvím dlouhé roky. Problémem tentokrát je konkrétně možnost hry pro Switch poměrně snadno emulovat ke hraní na PC. Pokud se tedy jedná o hru, která vyšla na vícero platformách, je možné díky verzi pro Switch ochranu obejít a hru odehrát na PC. Tomu má právě nová technologie nazvaná Nintendo Switch Emulator Protection zabránit.

Společnost Irdeto svou novou verzi Denuva vývojářům i hráčům pak prezentovala takto: „Emulovat jakoukoli hru pro Nintendo Switch na počítači je snadné. A v současné době jich je k dispozici téměř čtyři a půl tisíce. Někteří hráči emulují tituly v den jejich vydání a tím pádem je hrají, aniž by za ně utratili jediný cent. Ochranou své hry pomocí našeho řešení hráče donutíte, aby si ji koupili.“ Mezi hráči se nicméně velice rychle objevila vlna nevole, neboť je Denuvo pravidelně obviňováno z toho, že snižuje výkon a narušuje chod hry, což společnost Irdeto samozřejmě popírá.

Ochranou své hry pomocí našeho řešení hráče donutíte, aby si ji koupili.

V souvislosti s Nintendem Switch můžou být ovšem vzhledem k výkonu zařízení otázky namístě, i v tomto případě však Irdeto tvrdí, že jejich technologie nemá žádný vliv na herní zážitek. Zatím však není známo, jaká studia této nabídky a technologie využijí a jak se Denuvo na Switchi projeví. Pravdou však je, že pirátění her pro Nintendo představovalo a stále představuje velký problém. Z nedávné doby vzpomeňme například web RomUniverse, kde byly obsaženy tisíce souborů her. Nintendo web v roce 2019 zažalovalo a loni spor vyhrálo, načež muselo být vše odstraněno.

V současnosti se navíc zdá, že má Nintendo problém i se Steam Deckem, respektive emulování a spouštění her na něm. Není to tak dávno, kdy se Nintendo pokoušelo odstranit z YouTube videa s návody a postupem, jak spuštění docílit. Oznámení se samozřejmě týká i nejrůznějších tvůrců, nejen módů, které jsou u her pro Switch dostupné právě díky emulaci, ale samozřejmě i přímo autorů samotných emulátorů. Vývojáři emulátoru Ryujinx například napsali, že ve svém vývoji budou pokračovat i nadále. Komentují to vylepšováním a rovněž uchováváním her, které přijde vhod, až konzole dojde ke svému konci.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru