Dění kolem Stadie nevěstí pro službu nic dobrého

Dění kolem Stadie nevěstí pro službu nic dobrého

Opouští ji dalších šest vysoce postavených lidí. Tim Sweeney tvrdí, že Google službu přiškrtil

Zdroj: Google
6. 5. 2021

Ve včerejším novinkovém souhrnu jsme vás informovali o odchodu viceprezidenta Stadie a hlavního produktového manažera této streamovací služby. Stalo se tak po ukončení interních vývojářských aktivit a transformaci, skrze kterou se Google rozhodl prostřednictvím Stadie věnovat partnerům třetích stran a hráčům nabídnout tu nejlepší streamovací službu. Odchody dříve vysoce postavených zaměstnanců ale pokračují a o Stadii se ve velmi pesimistickém duchu mluvilo také během soudního sporu mezi společnostmi Apple a Epic Games Store.

Zdroj: Resetera

Na včera popisovaný odchod Johna Justice navazuje rezignace dalších šesti lidí, kteří oficiálně opustili svá místa ve Stadii a připojili se k producentce Jade Raymond v nově založeném studiu Haven. Mezi jejími novými kolegy je i bývalý generální manažer Stadie Sébastien Puel, který se s Jade Raymond setkal před dlouhými lety v Ubisoftu u Assassin’s Creed. Puel si musel zřejmě v Googlu odpracovat výpovědní lhůtu, protože se k Haven připojil až na začátku května, bez ohledu na to, že je jedním ze zakladatelů nového studia. Dalšími jsou pak Corey May, bývalý šéf kreativních služeb a publishngu, Jonathan Dankoff, který se staral o UX Stadie, Erwan Le Rouzic a Francis Denoncourt, kteří byli vedoucími pracovníky grafického oddělení interního vývojářského týmu a nakonec Pierre-Marc Bérubé, bývalý vedoucí programátor grafiky.

Odchody z manažerských pozic, které jsou potřeba stále, má-li Stadia fungovat, působí poměrně výhružně.

Soupis lidí, kteří odešli za Jade Raymond se objevil na portále Resetera a diskutující reagují bez velkého překvapení. Na jednu stranu je odchod těchto lidí pochopitelný právě z toho důvodu, že Google nebude pro Stadii vytvářet vlastní hry a mnoho ze zaměstnanců je již nepotřebných. Odchody z manažerských pozic, které jsou potřeba stále, má-li Stadia fungovat, už ale působí trochu výhružněji. Objevují se proto spekulace, že odliv lidí povede k tomu, že Google přestane podporovat svoji službu a namísto toho nabídne infrastrukturu a servery někomu s progresivnějším plánem. Je ale z druhé strany nutné ptát se, kdo by měl o takovou spolupráci zájem, když jsou karty poměrně jasně rozdány a i Sony, která očividně na tomto poli zaostává za Microsoftem, spojila síly právě s redmondskou společností a do budoucna chce využívat její servery Azure.

Další nepříliš optimistický pohled na dění ve Stadii navíc přináší i probíhající soudní spor mezi Applem a Epicem. Tim Sweeney odpovídal na dotaz vlastních právníků při jednom ze slyšení, který zněl: „Víte, zda Google Stadia stále existuje?“ Podivný dotaz, uvážíme-li, že se oficiálně o zrušení služby nemluví a spíše se zdá, že chce Google věnovat Stadii ještě trochu času a prostoru k případnému rozběhnutí. Snad i proto měl podle magazínu The Verge soudce vznést námitku, že případná Sweeneyho odpověď by mohla vést k vyzrazení důvěrných informací, na což ale právní opáčil, že se už veřejně objevily zprávy o uzavření Stadie. Zda se jedná jen o nedorozumění a chybné vyložení zprávy o zavření vývojářských studií – nikoliv celé služby – ze slyšení patrné není. Sweeney nicméně odpověděl, že byla služba po svém uvedení výrazně omezena a sešlo z řady připravovaných plánů.

Na druhou stranu je ale možné, že ve změti dokumentů a informací, které vyplouvají na povrch v naprosto bezprecedentním množství a rozsahu, mohla být tato informace právníkům sdělena v předstihu a virtuální hřbitov služeb Googlu se již brzy rozroste o další náhrobek…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru