Dění kolem Stadie nevěstí pro službu nic dobrého

Opouští ji dalších šest vysoce postavených lidí. Tim Sweeney tvrdí, že Google službu přiškrtil

Zdroj: Google
6. 5. 2021

Ve včerejším novinkovém souhrnu jsme vás informovali o odchodu viceprezidenta Stadie a hlavního produktového manažera této streamovací služby. Stalo se tak po ukončení interních vývojářských aktivit a transformaci, skrze kterou se Google rozhodl prostřednictvím Stadie věnovat partnerům třetích stran a hráčům nabídnout tu nejlepší streamovací službu. Odchody dříve vysoce postavených zaměstnanců ale pokračují a o Stadii se ve velmi pesimistickém duchu mluvilo také během soudního sporu mezi společnostmi Apple a Epic Games Store.

Zdroj: Resetera

Na včera popisovaný odchod Johna Justice navazuje rezignace dalších šesti lidí, kteří oficiálně opustili svá místa ve Stadii a připojili se k producentce Jade Raymond v nově založeném studiu Haven. Mezi jejími novými kolegy je i bývalý generální manažer Stadie Sébastien Puel, který se s Jade Raymond setkal před dlouhými lety v Ubisoftu u Assassin’s Creed. Puel si musel zřejmě v Googlu odpracovat výpovědní lhůtu, protože se k Haven připojil až na začátku května, bez ohledu na to, že je jedním ze zakladatelů nového studia. Dalšími jsou pak Corey May, bývalý šéf kreativních služeb a publishngu, Jonathan Dankoff, který se staral o UX Stadie, Erwan Le Rouzic a Francis Denoncourt, kteří byli vedoucími pracovníky grafického oddělení interního vývojářského týmu a nakonec Pierre-Marc Bérubé, bývalý vedoucí programátor grafiky.

Odchody z manažerských pozic, které jsou potřeba stále, má-li Stadia fungovat, působí poměrně výhružně.

Soupis lidí, kteří odešli za Jade Raymond se objevil na portále Resetera a diskutující reagují bez velkého překvapení. Na jednu stranu je odchod těchto lidí pochopitelný právě z toho důvodu, že Google nebude pro Stadii vytvářet vlastní hry a mnoho ze zaměstnanců je již nepotřebných. Odchody z manažerských pozic, které jsou potřeba stále, má-li Stadia fungovat, už ale působí trochu výhružněji. Objevují se proto spekulace, že odliv lidí povede k tomu, že Google přestane podporovat svoji službu a namísto toho nabídne infrastrukturu a servery někomu s progresivnějším plánem. Je ale z druhé strany nutné ptát se, kdo by měl o takovou spolupráci zájem, když jsou karty poměrně jasně rozdány a i Sony, která očividně na tomto poli zaostává za Microsoftem, spojila síly právě s redmondskou společností a do budoucna chce využívat její servery Azure.

Další nepříliš optimistický pohled na dění ve Stadii navíc přináší i probíhající soudní spor mezi Applem a Epicem. Tim Sweeney odpovídal na dotaz vlastních právníků při jednom ze slyšení, který zněl: „Víte, zda Google Stadia stále existuje?“ Podivný dotaz, uvážíme-li, že se oficiálně o zrušení služby nemluví a spíše se zdá, že chce Google věnovat Stadii ještě trochu času a prostoru k případnému rozběhnutí. Snad i proto měl podle magazínu The Verge soudce vznést námitku, že případná Sweeneyho odpověď by mohla vést k vyzrazení důvěrných informací, na což ale právní opáčil, že se už veřejně objevily zprávy o uzavření Stadie. Zda se jedná jen o nedorozumění a chybné vyložení zprávy o zavření vývojářských studií – nikoliv celé služby – ze slyšení patrné není. Sweeney nicméně odpověděl, že byla služba po svém uvedení výrazně omezena a sešlo z řady připravovaných plánů.

Na druhou stranu je ale možné, že ve změti dokumentů a informací, které vyplouvají na povrch v naprosto bezprecedentním množství a rozsahu, mohla být tato informace právníkům sdělena v předstihu a virtuální hřbitov služeb Googlu se již brzy rozroste o další náhrobek…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru