Resident Evil 2, Capcom, Demo Resident Evil 2 vyjde v pátek a po půlhodině se zničí

Demo Resident Evil 2 vyjde v pátek a po půlhodině se zničí

Drsný časový limit je skvělým marketingovým tahem, jak si tedy demoverzi užít?

9. 1. 2019
Název: Resident Evil 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 25. 1. 2019

Už v prosinci jsme vás upozorňovali na množící se náznaky toho, že by mohla být začátkem nového roku k dispozici hratelná ukázka očekávaného remaku Resident Evil 2 a téměř všechny spekulace se po měsíci čekání potvrdily. Capcom totiž oznámil, že v pátek skutečně vypustí do světa speciální „1-shot“ demoverzi, ve které se budou moci všichni vydat do Raccoon City, má to ale jeden podstatný háček. Ačkoliv byl termín 1-shot probírán ve spekulacích už dříve, mělo se za to, že znamená pouze nutnost vypnout hru po vypršení časového limitu a pro další hraní ji znovu spustit od začátku. Podle dosavadních informací je ale omezení mnohem drastičtější a po slíbených 30 minutách se demo vypne nadobro. Žádné opakování, žádné prozkoumávání míst, na která během prvního průchodu nedošlo, zkrátka konec a další čekání, tentokrát už na plnou verzi, která vyjde 25. ledna.

Jediný pokus

Že jde o perfektní marketingový tah se projevilo takřka okamžitě, protože se mezi fanoušky nešíří jenom velké očekávání, ale také mírná panika, jak si demoverzi během 30 minut užít co nejlépe. Je také jisté, že ihned po vydání demoverze bude Twitch a YouTube praskat ve švech a všichni budou řešit pouze to, jak vypadá průchod ostatních. Tedy, co všechno se v demu nachází, jak moc se hra liší od původní hry, kam až je možné dojít a následně – jak systém přechytračit, aby bylo možné spustit demoverzi znovu. Jediné, co může Capcomu v budování napětí před vydáním hry zkřížit plány, je načasování – od pátku totiž do uvedení Resident Evil 2 poběží ještě dlouhých 13 dní a vzhledem k dalším chystaným hrám může touha zahrát si plnou verzi trochu ochabnout.

Co se náplně dema týče, zahrajete si v něm pouze za Leona, ačkoliv Claire zůstává další možností pro volbu hlavního hrdiny v plné verzi. Důležité je také dodat, že do 30minutového limitu se započítává pouze vlastní hraní, což vám dá dostatek prostoru pro pohyb v menu nebo inventáři. A poslední uklidnění – pokud vaše postava zemře, limit stále běží a můžete po načtení poslední pozice pokračovat. Jen na vás ale zůstává, jakou taktiku zvolíte, a právě způsob hraní se stává v posledních hodinách velkým tématem. Vybraní novináři už totiž mohli demoverzi vyzkoušet a dělí se s nejrůznějšími tipy, jak projít policejní stanicí co nejefektivněji. Například blog PlayStation radí, abyste se nesnažili bojovat se všemi zombiemi a k postupu demoverzí využívali mapu, která jasně indikuje, zda jste danou místnost kompletně prohledali, nebo vám něco uniklo. Vzhledem k povaze celé série pak redaktoři PS blogu zdůrazňují, že je nutné velmi obezřetně nakládat s léčivými spreji a bylinkami, stejně jako s municí, které nikdy není dostatek.

Nic neuspěchat, nikde se nezaseknout

Více novinářů se pak shoduje na tom, že po startu dema je lepší zůstat v přízemí, chodit za červenými světly žárovek u přepínačů nebo značek vedoucích k východům a neexperimentovat až do scény s přepůleným policistou Elliotem Edwardem, pak už je prozkoumávání na vás. Demoverze bude samozřejmě obsahovat také několik hádanek, které by vás ale neměly podle dosavadních dojmů příliš zdržet a všímavým hráčům, případně znalcům původní hry, by neměly dělat žádné velké problémy. Pokud se přeci jen ztratíte, využijte již zmiňovaného přerušení časového limitu v inventáři a pořádně prozkoumejte všechno, co jste už našli. Na konci pak bude každého čekat odměna v podobě exkluzivního traileru, který bude možné přehrávat stále dokola, demoverze ale zůstane uzamčena.

Týkat by se to mělo všech tří verzí – tedy PC, Xbox One i PlayStation 4 – je nám ale takřka jisté, že zejména na PC někdo dříve či později přijde s návodem, jak demo zrestartovat. Na konzolích se pak samozřejmě nabízí, založit si nový účet, ale máme za to, že jakékoliv snahy obejít nastavené limity jen pokazí celkovou atmosféru. Na každý pád, demoverzi si všichni, kdo ji už hráli, takřka unisono chválí a podtrhují dobrý dojem, který remake Resident Evil 2 v posledních měsících vytvářel. Snad se tedy všechno střetne v plné verzi a hráči budou spokojení – změn je totiž od původní hry opravdu mnoho.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru