Deathloop, Bethesda Softworks, Deathloop je novou hrou od tvůrců Dishonored

Deathloop je novou hrou od tvůrců Dishonored

Studio Arkane pracuje na akční hře o dvou assassínech uvězněných v časové smyčce

10. 6. 2019
Název: Deathloop Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 9. 2021

Konference Bethesdy na E3 byla vyplněna v převážné míře informacemi o rozšířeních pro již vydané hry, případně opakováním známých detailů o titulech, jejichž vydání se povážlivě blíží. Přesto jsme i v rámci naší předpovědi naznačovali, že bychom se dnes večer mohli dočkat oznámení přinejmenším jedné hry a tento plán byl splněn na dvě stě procent. Protože zatímco designér Šindži Mikami představil svůj nový projekt Ghostwire Tokyo, vývojáři z Arkane o několik chvil poté vyrukovali s first-person hrou Deathloop. Tvůrci Dishonored nebo Prey se tak rozhodli nepokračovat v již rozběhnutých sériích a vydat se vstříc nové značce, jejíž svět Black Reef – soudě podle prvního videa – není zrovna bezpečným místem k životu.

Příběh Deathloop se točí kolem časového paradoxu. Tím má být stále se opakující smyčka, ve které jsou uvězněny obě hlavní postavy – Julianna a Colt – shodou okolností assassíni, jdoucí si vzájemně po krku. Důvodem jejich nepřátelství je zcela opačný pohled na probíhající časovou krizi – zatímco Colt ví, že může smyčku rozbít zlikvidováním své sokyně, Julianna dělá všechno proto, aby se na současné situaci nic nezměnilo. Jaké je k tomu vedou pohnutky, však v tuto chvíli ví pouze vývojáři, rozhodně ale nepopíráme, že se základní nastavení hry jeví velmi přitažlivě.

V duchu svých předchozích titulů pak vývojáři z Arkane potvrdili, že hrou budete moci projít s důrazem na maximální míru volnosti, a to nejen ve smyslu vlastního pohybu, ale také rozhodování. Každá mise by měla mít několik možných cest, v průběhu hry vás čekají i důležitá rozhodnutí a tohle všechno ovlivní konec celé hry, který nemá být přesně nalinkovaný a nabídne hned několik možných variant. Bohužel v tuto chvíli ještě nejsme schopní říct, jestli se do formování závěru promítne i vybraná postava, vzhledem k tomu, že se lidé z Arkane nepodělili o žádné další detaily. Není tedy zřejmé, jestli si budeme muset vybrat na začátku, nebo zda nedojde během hraní ke střídání perspektiv, obě eventuality ale působí stejně dobře, takže zůstáváme v očekávání.

Poslední detaily můžeme vytáhnout z prvního videa, kde jsou nad rámec vlastní akce k vidění také speciální schopnosti Colta i Julianny. Jde o telekynetické odhození, resp. blesky doplněný běh po zdí, což ostatně zapadá do konceptu předchozích her od Arkane a nedivili bychom se ani lehkým RPG prvkům případně postupnému vylepšování schopností jako takových. Deathloop v tuto chvíli nemá stanovené ani předběžné datum vydání a neinformuje ani o cílových platformách, je proto možné, že hra míří až na novou generaci konzolí, která by měla – alespoň dle Microsoftu – odstartovat během Vánoc roku 2020.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru