Death Stranding, 505 Games, Sony Interactive Entertainment, Death Stranding vyjde na Steamu i Epic Games Storu

Death Stranding vyjde na Steamu i Epic Games Storu

Kodžimova hra mění zaběhlé pořádky. Vydavatelé z 505 Games uklidňují nervózní hráče

9. 11. 2019
Název: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

Oznámení PC verze Death Stranding mnohé hráče potěšilo. Ačkoliv Hideo Kodžima nikdy neřekl, že je jeho hra určena výhradně pro konzoli PlayStation 4 – už v původní tiskové zprávě tvrdilo studio Kojima Productions opak – hráči byli k informaci stále nedůvěřiví a mnozí ve vydání na počítačích nevěřili až do poslední chvíle. Po uklidňujícím oznámení ovšem přišla další vlna nervozity, týkající se cílové distribuční platformy, a to s přihlédnutím k nedávnému rozhodnutí vydavatele 505 Games ohledně exkluzivity pro Epic Games Store v případě hry Control. Death Stranding ale bude výjimkou, a jak zástupci 505 Games potvrzují v blogovém příspěvku, hra vyjde současně na Epic Games Storu i na Steamu, kde už má dílo Hidea Kodžimy založené produktové stránky.

„Minulý týden jsme pro vás měli skvělou novinu – 505 Games uvede příští léto Death Stranding na PC. Od té chvíle jste nás ale doslova zaplavili dotazy a vaše reakce na sociálních sítích byly doslova neuvěřitelné. Zaprvé vám tedy chceme poděkovat za projevení takové podpory, zadruhé pro vás máme odpovědi na zásadní otázky,“ načínají vydavatelé svůj vzkaz komunitě. Další slova jsou pak poměrně jasná a 505 Games uvádí, že si lze v tuto chvíli předobjednat hru v obou zmiňovaných obchodech za cenu odpovídající 60 euro. Současně platí, že na Steamu i EGS vyjde Death Stranding v létě 2020, a to bez jakýchkoliv výhod pro jednu, či druhou stranu.

Důležité je také poukázat na bezprecedentnost celé situace, která dosud v případě žádné jiné hry nenastala. Přitom to není tak dávno, kdy jsme se bavili o autorovi hry DARQ, jenž dostal nabídku na exkluzivní partnerství od Epic Games Store, kterou však odmítl z toho důvodu, že chtěl hru vydat i na Steamu. Místo ústupku se však od lidí z Epicu dočkal jen ukončení vyjednávání a pozdějšího ujištění, že Epic Games takové smlouvy alespoň prozatím uzavírat nechtějí. Je tedy otázkou, jestli se něco změnilo v obecné rovině, nebo na Epic Games zapůsobil slavný designér, jisté však je, že Death Stranding může pro další vývojáře posloužit jako velmi zajímavý precedent. A pokud byste se náhodou ptali, jestli ony produktové stránky Death Stranding odhalily něco víc, než výše uvedené skutečnosti, musíme vás zklamat. O chystaném PC portu můžeme zatím stále jen spekulovat, na druhou stranu se ale zřejmě není po technické stránce čeho obávat.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru