Death Stranding, 505 Games, Sony Interactive Entertainment, Death Stranding vyjde na PC v roce 2020

Death Stranding vyjde na PC v roce 2020

Studio Kojima Productions oficiálně potvrdilo původní plán. PS4 nebude jedinou platformou

28. 10. 2019
Název: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

Zatímco na potvrzení PC verze westernu Red Dead Redemption 2 museli fanoušci čekat skoro rok od vydání té konzolové, Death Stranding pro Windows oznamuje studio Kojima Productions ještě před uvedením hry na PlayStationu 4. Potvrdily se tak všechny dosavadní spekulace a především původní oznámení, které slibovalo Death Stranding pro PC po vydání hry na PS4. A tak se také stane. Netrpělivě očekávaná novinka dorazí na konzoli od Sony 8. listopadu a na PC příští rok v létě. PC verzi vydá společnost 505 Games a brzy se máme dočkat dalších podrobností.

O možné PC verzi Death Stranding jsme psali opakovaně a její příchod naznačovala celá řada indicií původním oznámením počínaje a krabičkami a oficiálními materiály Sony konče. Hideo Kodžima ani Sony také nikdy tyto spekulace nepopřeli, což by bylo s ohledem na potenciální status exkluzivity to zdaleka nejjednodušší a nejpraktičtější. Výrobce konzole by se jistě takovým úlovkem netajil a slovo “exkluzivní” by se skloňovalo pokaždé, když přijde na Death Stranding řeč.

Jak jsme v minulosti psali, už v prosinci 2015 bylo řečeno, že půjde o konzolovou exkluzivitu, nikoli globální a hra se později objeví na PC. Řada lidí v uplynulých letech pochybovala, zda tato informace stále platí. Třeba i s ohledem na skutečnost, že Death Stranding využívá engine Decima od Guerrilla Games, který až dosud poháněl výhradně tituly na PlayStationu 4. Namátkou stojí za zmínku Killzone Shadow Fall, Until Dawn nebo třeba Horizon Zero Dawn.

V roce 2015 jsme navíc ještě neznali hru ani jménem ani pro ni nebyla vybrána technologie. Připomínáme, že Death Stranding byl oficiálně představen až na E3 2016 na konferenci PlayStationu. A téměř vždy se o něm mluvilo na akcích Sony a v souvislosti s PlayStationem, což si japonský gigant dobře hlídal. Vazby mezi Kodžimou a Sony jsou tedy velice těsné.

Absolutní exkluzivitu nezdůrazňovaly ani upoutávky, jak tomu v podobných případech obvykle bývá.

PC verzi sliboval třeba už květnu kromě jiných respektovaný italský novinář Antonio Fucito. Ten rovněž několik hodin před oficiálním oznámením data vydání na PS4 světu prozradil, že Death Stranding dorazí na pulty obchodů 8. listopadu. Ve streamu na Twitchi tehdy prohlásil, že dohoda mezi Sony a Kodžimou obnáší pouze časovou exkluzivitu. Nevěděl však, jak dlouho by tato exkluzivita měla trvat.

Na obalech hry se také opakovaně neobjevovalo “razítko” Only on PlayStation. Absolutní exkluzivitu nezdůrazňovaly ani upoutávky, jak tomu v podobných případech obvykle bývá. Možnost popřít případnou PC verzi měl Hideo Kodžima několikrát. Teď už víme, proč jí nikdy nevyužil. A potvrdilo se, že tuto zprávu by rozhodně chtěla ventilovat hlasitě a jednoznačně i Sony, aby předešla podobným spekulacím.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru