Death Stranding, 505 Games, Sony Interactive Entertainment, Death Stranding vyjde na PC po vydání PS4 verze

Death Stranding vyjde na PC po vydání PS4 verze

Novinář, který znal datum vydání ještě před trailerem, říká, že platí jen časová exkluzivita

30. 5. 2019
Název: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

Bude Death Stranding také na PC, nebo nebude? To je otázka, kterou se fanoušci trápí několik let. Přitom už v prosinci 2015 bylo řečeno, že půjde o konzolovou exkluzivitu, nikoli globální a hra se později objeví na PC. Řada lidí však z pochopitelných důvodů pochybuje, zda tato informace stále platí. Třeba i s ohledem na skutečnost, že hra využívá engine Decima od Guerrilla Games, který až dosud poháněl výhradně tituly na PlayStationu 4. Namátkou stojí za zmínku Killzone Shadow Fall, Until Dawn nebo třeba Horizon Zero Dawn, ale i další.

Navíc není možné nevšimnout si, že vazby mezi Kodžimou a Sony jsou velice těsné, možná těsnější než kdy dřív. V roce 2015 jsme navíc ještě neznali hru ani jménem ani pro ni nebyla vybrána technologie. Připomínáme, že Death Stranding byl oficiálně představen až na E3 2016 na konferenci PlayStationu. A téměř vždy se o něm mluvilo na akcích Sony a v souvislosti s PlayStationem, což si japonský gigant dobře hlídal. Jenže v zásadě by stále měla platit původní informace, protože nikdo nikdy neřekl opak. Nikdo ji nevyloučil. A oficiální informace z prosince 2015 výslovně říkaly, že vyjde na PC po uvedení na PS4.

Ani na představeném, i když dočasném obalu hry, se neobjevuje “razítko” Only on PlayStation. Absolutní exkluzivitu neakcentuje ani nová upoutávka, jak tomu často bývá.

No a teď hurá zpátky do žhavé současnosti. Respektovaný italský novinář Antonio Fucito totiž tvrdí, že tato informace nadále rozhodně platí. Proč byste mu to měli věřit? Jednak proto, že má za sebou celou sérii podobných úspěšných “předpovědí”. A pokud byste chtěli jeden příklad za všechny, tady ho máte. Už včera jsme psali, že několik hodin před oficiálním oznámením data vydání světu prozradil, že Death Stranding dorazí na pulty obchodů 8. listopadu.

Podle něj stále platí, že hra dorazí na PC po vydání PS4 verze. Ve streamu na Twitchi prohlásil, že dohoda mezi Sony a Kodžimou obnáší pouze časovou exkluzivitu. Hra ale nevyjde na Xboxu. Neví však, jak dlouho by tato exkluzivita měla trvat, zda rok, či méně. Mimochodem, ani na představeném, i když dočasném obalu hry, se neobjevuje “razítko” Only on PlayStation. Absolutní exkluzivitu neakcentuje ani nová upoutávka, jak tomu často bývá.

Jestli je tu vývojář, který by si mohl vybojovat podporu Sony a současně zajistit možnost vydat svou hru na další platformu, pak je to právě osobnost Kodžimova kalibru.

Možnost popřít případnou PC verzi měl Hideo Kodžima několikrát. Naposledy třeba letos v dubnu na filmové festivalu Tribeca, kde na ni byl dotazován. Ale nevyužil ji, respektive na otázku neodpověděl. Sice PC verzi nepotvrdil, ale mohl ji jednoznačně popřít, kdyby už nebyla informace pravdivá. Proč by s tím dělal tajnosti a fanoušky zbytečně trápil? Navíc takovou zprávu by rozhodně chtěla ventilovat hlasitě a jednoznačně i Sony, aby předešla podobným spekulacím.

Dokud není informace znovu oficiálně potvrzena, jeden nikdy neví. Ale upřímně: jestli je tu vývojář, který by si mohl vybojovat podporu Sony a současně zajistit možnost vydat svou hru na další platformu, pak je to právě osobnost Kodžimova kalibru. Nemyslíte?

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru