Death Stranding vyjde 8. listopadu s českými titulky

Death Stranding vyjde 8. listopadu s českými titulky

Stream odhalil detaily ještě před vydáním traileru, v kůži Sama Bridgese zachráníme svět

29. 5. 2019

Už v průběhu včerejšího dne se na oficiálním kanále PlayStationu na Twitchi rozběhl stream, který dnes v podvečer vyvrcholil toužebně očekávanou ukázkou ze hry Death Stranding. Zprvu se zdálo, že půjde jen o standardní teaser, prostřednictvím kterého chtějí vývojáři z Kojima Productions nalákat dostatek diváků a ve správný okamžik jim poskytnout to, na co už dlouhé měsíce čekají. Nesmíme ale zapomenout, že se celé kampaně ujal už před několika týdny sám Hideo Kodžima, a proto nás v průběhu vysílání ani nepřekvapilo, že se scéna – zřejmě na základě narůstajícího počtu diváků – pozvolna odkrývala a na pozadí bylo možné sledovat řadu zajímavých detailů ještě před zveřejněním traileru. Nicméně než se k jejich popisu dostaneme, je důležité říct to nejdůležitější – Death Stranding vyjde 8. listopadu letošního roku s českými titulky a čerstvá ukázka v těchto chvílích doslova bourá internet.

Předpokládáme, že jste video už přinejmenším jednou viděli, i tak je ale poměrně složité určit, kde přesně začít. Máme-li to vzít od zmiňovaných detailů, které se objevovaly v otiscích ručiček během streamu, můžeme mluvit o souboji, prostředí, vozidlech, ale třeba také o uživatelském rozhraní. Dopředu jsme proto mohli odhadovat, že se v Death Stranding dostanou ke slovu pěsti, případně tupé předměty, kterými se bude Sam bránit. Konkrétně jsme viděli útržky elektrizujícího souboje s trojicí nepřátel s červenýma žhnoucíma očima, které od sebe Sam odháněl kufrem. Jízda na motorce naopak dala vzpomenout na nedávno vydané Days Gone, brodění sněhem zase připomnělo Red Dead Redemption 2 a kruhové menu připomnělo plejádu akčních her, spoléhajících z nějaké části na crafting, případně používání většího množství předmětů. Moudří z toho všeho jsme ale před vydáním traileru opravdu nebyli a nedá se říct, že by se na tom po zhlédnutí bezmála 10minutového videa něco zásadního změnilo.

Jak už jste totiž asi zvyklí, Hideo Kodžima je mistrem kryptických zpráv a nejrůznějších náznaků, takže bez ohledu na to, že jsme poprvé dostali možnost podívat se na několik hratelných sekvencí, příběhové pozadí působí stále poměrně zmateně. V tomto případě ale, hádáme, zcela záměrně. Pomineme-li vzájemné vztahy mezi představenými postavami, lze s určitostí v tuto chvíli říct, že se ve hře bude značná část problémů vinout kolem toku času. V jedné chvíli se totiž Sam ocitne na bojišti první světové války, aby se po chvíli opět vrátil zpět do přítomnosti hry. Informačně trochu přesnější je popisek na oficiální stránce hry na portálu Playstation.com, který vysvětluje, co vlastně znamená Death Stranding a jaké události vedly k jeho vytvoření.

Death Stranding vyjde 8. listopadu s českými titulky

Předobjednávky (ne)běží

Současně s odhalením data vydání a novým trailerem byly spuštěny i předobjednávky. Oficiálně budou k dispozici čtyři verze - základní, speciální, deluxe a sběratelská - každá s odlišným obsahem. V základu samozřejmě dostanete jen samotnou hru, speciální edice však přijde se steelbookem, soundtrackem, making of videem a zlatými brýlemi pro Sama přímo ve hře. Deluxe edice přidá k těmto předmětům ještě zbytek zlaté výstroje a v případě sběratelky na vás ještě čeká box v podobě jednoho z kufrů, pouzdro na lidský plod a klíčenka. V tuto chvíli nicméně odkazy na předobjednávky nefungují, to se ale může v řádu minut změnit, až odpadne první nápor.

Má jít totiž o nadpřirozený jev, prostřednictvím kterého zaplavují naší zemi spektrální monstra, kvůli kterým se lidstvo nachází na hranici své existence. Hlavní hrdina tak musí putovat nepřívětivou pustinou a lidstvo zachránit. Jak, zatím nevíme, filosofie hry se ale točí kolem spojování lidí, stavbu metaforických i skutečných mostů a snaze uchovat spojení s minulostí. Současně s tím se ale znovu objevují symboly budoucnosti, zastoupené lidským plodem, který nosí Sam ve speciálním pouzdře, do dalších úvah se už ale pouštět v tuto chvíli opravdu nehodláme. K diskuzi tohle téma ale určitě přijde na přetřes ve vidcastu a dalších článcích či videích!

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru