Dead Island, Metro, TimeSplitters ani Saints Row na E3 nebudou

Dead Island, Metro ani Saints Row na E3 nebudou

Když máte ve vývoji 160 her od 68 interních studií, všechny prostě ukázat nemůžete

Zdroj: Deep Silver/koláž/Vortex
4. 6. 2021

Společnost Deep Silver oznámila, že hry Dead Island, Saints Row, Metro ani TimeSplitters během E3 ani jiných nadcházejících akcí neuvidíme. Reagovala tak na oznámení konference Koch Primetime, která připadá na pátek 11. června. Deep Silver je jen jednou z mnoha částí Koch Media, která patří evropskému gigantu Embracer Group.

Celý Embracer má v tuto chvíli 68 interních studií. V nich pracuje přes 7 tisíc lidí ve víc než 40 zemích světa.

Je správné, že se vydavatel raději dopředu snaží předejít zklamání a otevřeně fanouškům říká, že s něčím počítat nemají. Není náhodou, že tyto značky, o nichž víme, že se dočkají dalších pokračování, patří mezi ty, které fanoušci skloňují nejčastěji, když přijde na nějaké akce.

Na druhé straně je třeba být realisty. Stačí se podívat na portfolio skupiny Embracer. Do jejího hájemství dnes spadá obrovská spousta značek i studií. Nelze tak očekávat, že dojde na všechno. Vezměte si, že celý Embracer má v tuto chvíli 68 interních studií. V nich pracuje přes 7 tisíc lidí ve víc než 40 zemích světa.

Do portfolia Embraceru spadají i česká a slovenská studia: Warhorse Studios, Ashborne Games a Nine Rocks Games.

A neustále roste také počet projektů, které má tento kolos ve vývoji. Jen za poslední kvartál toto číslo vzrostlo o neuvěřitelných 55 procent. Zatímco nedávno jsme se podivovali tomu, že celý Embracer pracuje na 103 hrách, nyní jich má v produkci rovných 160. Jde o rekord celé skupiny. Víc než dvě třetiny těchto her jsou přitom nové značky nebo tituly založené na značkách, které Embracer „plánuje revitalizovat“. Takové IP se podle firmy nedočkaly žádného nového obsahu po dobu minimálně pěti let.

I na tomto místě se sluší připomenout, že do portfolia Embraceru spadají i česká a slovenská studia: Warhorse Studios, Ashborne Games a Nine Rocks Games. A kromě nich jsou to týmy jako Dambuster Studios, Fishlabs, Free Radical Design, Volition, Flying Wild Hog, Tarsier Studios, Coffee Stain Studios, Gearbox, Milestone, Aspyr Media, 4A Games, Bugbear Entertainment, Gunfire Games, Piranha Bytes… Už mi rozumíte? A to je jen zlomek z celkového množství.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru