Dead Island 2, Deep Silver, Dead Island 2 bude super, ujišťuje Koch

Dead Island 2 bude super, ujišťuje Koch

Nemáme hledět na střídání studií, ale těšit se na výsledek. Společnost křísí i další značky

15. 11. 2019
Název: Dead Island 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 4. 2023

Dead Island 2 patří mezi nejproblematičtější videoherní projekty posledních let. Na Vortexu jsme si jeho zdlouhavou pouť plnou kotrmelců připomínali opakovaně. Titul, který si mezi sebou předávala pod vedením Deep Silveru studia Techland, Yager a Sumo Digital naposledy skončil u týmu Dambuster Studios, který spadá přímo pod gigant Koch Media, respektive THQ Nordic. Nyní se k projektu po čase vyjádřil CEO společnost Koch Klemens Kundratitz v rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz.

„Chceme ale být posuzováni podle konečného výsledku a jsme si opravdu jistí, že až vyjde, bude to nadupaná zombie hra.“

“Dead Island pro nás představuje velmi důležitou značku,” uvedl s tím, že je třeba projekt udělat správně. Uznává přitom, že je zajímavé a pro vnějšího pozorovatele vděčné, jak se vývojáři na projektu střídali. “Chceme ale být posuzováni podle konečného výsledku a jsme si opravdu jistí, že až vyjde, bude to nadupaná zombie hra,” doplnil s tím, že tomu věnují veškerou potřebnou energii.

I když se Koch nedohodl s původními polskými autory na pokračování Dead Islandu, zůstávají si obě společnosti blízké. Koch pomůže s distribucí hry Dying Light 2, na které nyní Techland pracuje. Ale zřejmě jen v Evropě. První Dying Light vydávala společnost a dvojku bude v Severní Americe posílat na trh Square Enix. Podle Kundratitze to ale nepředstavuje žádný střet zájmů.

Na cestě je řada dalších klasik

Magazín GamesIndustry.biz připomíná, že Dead Island není zdaleka jedinou značkou, kterou se snaží Deep Silver nebo THQ Nordic vzkřísit. Už příští úterý vychází Shenmue III. V srpnu společnost potvrdila, že se pracuje také na nové hře ze série Saints Row. Čtyřka od studia Volition, které dnes rovněž spadá pod Deep Silver, vyšla už před dlouhými šesti lety. Titíž autoři nyní pracují na regulérním pokračování.

THQ Nordic získal loni v srpnu práva také na akční sérii TimeSplitters. Letos v srpnu se pak společnost pochlubila, že ulovila spoluautora značky. Je jím Steve Ellis a má se postarat o comeback populární konzolové střílečky. I tento titul by měl vznikat ve studiu Dambuster, které tvoří bývalí autoři TimeSplitters z týmu Free Radical Design. Tady bude ale úkol resuscitovat kdysi populární značku složitější než třeba v případě Saints Row. Už proto, že poslední díl s podtitulem Future Perfect vyšel v skoro přes 15 lety ještě na PS2, GameCube a původní Xbox. A od té doby se žánr i vkus hráčů trochu proměnil.

THQ Nordic ale vlastní ještě mnohem víc populárních starších značek, viz box níže.

Dead Island 2, Deep Silver, Dead Island 2 bude super, ujišťuje Koch

Dead Island 2 v kostce

O Dead Islandu 2 se mluví minimálně od roku 2012, první díl vyšel o rok dříve. Oficiálně byl titul veřejnosti představena 9. června 2014 na E3 během tiskové konference PlayStationu. Tehdy ještě nebyla k dispozici ukázka přímo ze hry, ale už na Gamescomu v témže roce Deep Silver novinku prezentoval formou gameplaye z rané verze. Podle původních plánů měl Dead Island 2 vyjít ve druhém čtvrtletí roku 2015. K tomu samozřejmě nedošlo. Postupně se na hře během let vystřídala studia Techland, Yager, Sumo Digital a Dambuster.

Dead Island 2, Deep Silver, Dead Island 2 bude super, ujišťuje Koch

Jaké slavné značky také vlastní THQ Nordic

AquaNox, Chaser, Gothic, SpellForce, Painkiller, Darksiders, Destroy All Humans!, Full Spectrum Warrior, Red Faction, Desperados, Jagged Alliance, TimeSplitters, Alone in the Dark, Carmageddon, Outcast

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru