Days Gone, Sony Interactive Entertainment, Days Gone v čínském podání. Kopírky jedou naplno

Days Gone v čínském podání. Kopírky jedou naplno

Nový zombie open world klon od Tencentu napodobuje známé západní hity

27. 5. 2019
Název: Days Gone Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , , Datum vydání: 26. 4. 2019

Zatímco my na Západě se “trápíme” otázkami, zda se Days Gone víc podobá State of Decay nebo nějaké jiné hře, v Číně se s tím nepářou a dokáží v jednom titulu smíchat prvky a vlivy z celé řady populárních zombie her, aniž by si z toho někdo dělal těžkou hlavu. Příkladem je nový počin, na který na Twitteru upozornil Daniel Ahmad. Novinka od Tencentu, jejíž původní název lze zhruba přeložit jako “Kód: živý”, má být open world survival s prvky kooperace, v němž se postavíme na odpor hordám zombie.

Stačí prvních pár sekund z čerstvého traileru a už můžete pozorovat, jak se inspirovali autoři u Days Gone, State of Decay nebo třeba World War Z. Ta míra kopírování je skoro až úsměvná, nikoli ovšem z pohledu původních autorů. A pokud byste přeci jen měli problém rozpoznat v upoutávce klíčové prvky ze zmíněných her, můžete se podívat na další video, které ty nejkřiklavější příklady staví do přímého kontrastu.

Má jít o mobilní hru a mohla by snad disponovat i nějakými tower defense mechanismy. Dalších podrobností se nám bohužel nedostává. Každopádně jde o další zajímavý příklad “svérázného” čínského přístupu k ochraně duševního vlastnictví. Vzhledem k tomu, jak moc je ale v tomto odvětví těsno a jak jsou si často podobné i hry od velkých studií na Západě, asi nikoho nepřekvapí, že se najde někdo, kdo se s nějakými plagiáty vůbec nepáře a prostě bere, co hrdlo ráčí.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru