Days Gone dorazí na počítače už za měsíc

Sony se pochlubila prvním videem. PC verze nabídne vylepšenou grafiku, fps i fotomód

Zdroj: Sony
15. 4. 2021
Název: Days Gone Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 26. 4. 2019 Platformy: , Žánr: , ,

Ačkoliv se o studiu Bend a sérii Days Gone mluví v posledních dnech spíše v souvislosti se zprávou Bloombergu, tedy o údajném zrušením vývoje druhého dílu kvůli neochotě společnosti Sony dále se značkou riskovat, musíme se vrátit k necelé dva měsíce staré informaci. Na konci února jsme se dozvěděli, že Days Gone dorazí po dvou letech od svého uvedení na PlayStationu 4 také na PC (Steam a Epic Games Store) a zařadí se tak po bok Horizon: Zero Dawn nebo Death Stranding, i když tam je situace trochu odlišná. Pokud vás tahle nabídka oslovila, můžete se začít těšit na 18. května – právě tento den totiž Sony před krátkou chvíli určila jako datum vydaní a článek na blogu PlayStationu doplnila i prvním trailerem se záběry z PC verze.

Právě ten pochopitelně slouží jako demonstrace pokroku a vylepšení, zejména co se grafické prezentace týče. První věcí zmíněnou v traileru je nicméně podpora širokoúhlých monitorů a odemknutí frekvence snímků za vteřinu, díky čemuž prý nikdy nepůsobil souboj s 500 freakery tak uvěřitelně. Dále se zlepšení dočkala celková úroveň detailů, vykreslování vegetace a hráči pochopitelně dostanou přístup k podrobnému nastavení dalších aspektů, jak je u PC her standardem. Úsměvně pak Sony poukazuje na to, že kromě klávesnice a myši budou moci hráči vzít do ruky gamepad, ať už se jedná o „first party“ zařízení – tedy DualShock či DualSense – ale také „third party“ ovladače, kde je svou siluetou znázorněn i gamepad pro Xbox.

Poslední zajímavostí je rozšíření možností fotomódu, který byl dostupný v původní verzi hry na PlayStationu, ale na PC nabídne ještě vyšší rozlišení. Sony neuvádí přesnou hodnotu, mluví pouze o speciálním „super resolution“ režimu, otočka kamery na hlavního hrdinu ale vytváří impozantní scénu a vzhledem k množství detailů už teď očekáváme stohy pěkných obrázků od kreativních hráčů. Ostatně, sami vývojáři vyzývají k tomu, aby se hráči o fotky s týmem podělili, nic o soutěžích či promování nejpovedenějších snímků (alespoň prozatím) nepadlo.

Zdroj: Sony

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru