Days Gone, Sony Interactive Entertainment, Days Gone dorazí na počítače už za měsíc

Days Gone dorazí na počítače už za měsíc

Sony se pochlubila prvním videem. PC verze nabídne vylepšenou grafiku, fps i fotomód

Zdroj: Sony
15. 4. 2021
Název: Days Gone Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , , Datum vydání: 26. 4. 2019

Ačkoliv se o studiu Bend a sérii Days Gone mluví v posledních dnech spíše v souvislosti se zprávou Bloombergu, tedy o údajném zrušením vývoje druhého dílu kvůli neochotě společnosti Sony dále se značkou riskovat, musíme se vrátit k necelé dva měsíce staré informaci. Na konci února jsme se dozvěděli, že Days Gone dorazí po dvou letech od svého uvedení na PlayStationu 4 také na PC (Steam a Epic Games Store) a zařadí se tak po bok Horizon: Zero Dawn nebo Death Stranding, i když tam je situace trochu odlišná. Pokud vás tahle nabídka oslovila, můžete se začít těšit na 18. května – právě tento den totiž Sony před krátkou chvíli určila jako datum vydaní a článek na blogu PlayStationu doplnila i prvním trailerem se záběry z PC verze.

Právě ten pochopitelně slouží jako demonstrace pokroku a vylepšení, zejména co se grafické prezentace týče. První věcí zmíněnou v traileru je nicméně podpora širokoúhlých monitorů a odemknutí frekvence snímků za vteřinu, díky čemuž prý nikdy nepůsobil souboj s 500 freakery tak uvěřitelně. Dále se zlepšení dočkala celková úroveň detailů, vykreslování vegetace a hráči pochopitelně dostanou přístup k podrobnému nastavení dalších aspektů, jak je u PC her standardem. Úsměvně pak Sony poukazuje na to, že kromě klávesnice a myši budou moci hráči vzít do ruky gamepad, ať už se jedná o „first party“ zařízení – tedy DualShock či DualSense – ale také „third party“ ovladače, kde je svou siluetou znázorněn i gamepad pro Xbox.

Poslední zajímavostí je rozšíření možností fotomódu, který byl dostupný v původní verzi hry na PlayStationu, ale na PC nabídne ještě vyšší rozlišení. Sony neuvádí přesnou hodnotu, mluví pouze o speciálním „super resolution“ režimu, otočka kamery na hlavního hrdinu ale vytváří impozantní scénu a vzhledem k množství detailů už teď očekáváme stohy pěkných obrázků od kreativních hráčů. Ostatně, sami vývojáři vyzývají k tomu, aby se hráči o fotky s týmem podělili, nic o soutěžích či promování nejpovedenějších snímků (alespoň prozatím) nepadlo.

Zdroj: Sony

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru