Star Wars: Eclipse, Lucasfilm Games, Quantic Dream, David Cage: Star Wars Eclipse není jako Detroit: Become Human

Cage: Star Wars Eclipse není jako Detroit: Become Human

Jde o dosud nejambicióznější projekt studia Quantic Dream. Je to podle něj jako splněný sen

Zdroj: Quantic Dream
1. 12. 2022

Francouzské studio Quantic Dream momentálně pracuje na hře Star Wars Eclipse a jeho zakladatel a hlavní osobnost David Cage dal rozhovor japonské mutaci magazínu IGN při příležitosti jihokorejské akce G-Star 2022. Prohlásil v něm, že nové Hvězdné války jsou dosud nejambicióznějším projektem jeho studia. A naznačil něco málo navíc.

I když se při práci na Detroitu tým podle Cage mnohému naučil, Star Wars Eclipse podle něj nebudou stejnou hrou. Ve skutečnosti jsou prý obě hry opravdu velice odlišné. “V žádném případě však nepůjde o žádnou napodobeninu, ale o zcela odlišný zážitek,” zdůraznil David Cage.

Příležitost pracovat na Star Wars se prý objevila velmi nečekaně a studio nemělo dopředu připravený nějaký konkrétní příběh, který chce odvyprávět. Samotný Cage se považuje za fanouška Hvězdných válek. Když měl premiéru úplně první film z této ságy, bylo mu 8 let. Pochvaluje si, že se Star Wars staly součástí naší kultury a inspirují nás.

“Je to poprvé, co pracujeme na značce, ale přistupujeme k ní se stejnou vášní, jako by to byla naše vlastní značka – není v tom pro nás žádný rozdíl.“

“A když se nám naskytla potenciální příležitost podílet se na takovém monumentu popkultury, bylo to jako splněný sen. Takže jsme neváhali ani sekundu a prostě jsme do toho skočili,” uvedl Cage. “Je to opravdu velmi vzrušující projekt. A je to rozhodně nejambicióznější projekt našeho studia.” dodal.

Další podrobnosti o hře ale zatím firma tají. Čeká prý na správnou chvíli, aby autoři oznámili něco dalšího. “Je to poprvé, co pracujeme na značce, ale přistupujeme k ní se stejnou vášní, jako by to byla naše vlastní značka – není v tom pro nás žádný rozdíl. Stejná vášeň, stejné tvůrčí ambice, stejné všechno,” uzavřel Cage.

Titul Star Wars: Eclipse byl oznámen na akci The Game Awards v roce 2021. Půjde o akční adventuru s několika hratelnými postavami a větvícím se příběhem. Odehrává se přibližně 200 let před událostmi filmu Epizoda I – Skrytá hrozba. Teoreticky může vyjít nejdřív v roce 2024, ale spekuluje se, že by hra mohla dorazit na trh až v roce 2027.

Více podrobností o hře najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru