David Braben končí jako CEO Frontier Developments

Ve společnosti zůstává jako prezident, zachovává si však vedení. Změny mají pomoci v růstu

Zdroj: Develop: Brighton
10. 8. 2022

David Braben, zakladatel Frontier Developments, se po 28 letech rozhodl odstoupit z funkce generálního ředitele. Tuto pozici přitom vedle zakladatele zastával od samotného založení studia v roce 1994. Ve funkci jej nahradí dosavadní kreativní ředitel Jonny Watts, Braben nicméně nadále zůstává jako prezident společnosti, tedy ve funkci, která byla při této příležitosti nově vytvořena.

Funkce prezidenta společnosti má dle vydaného prohlášení v tomto případě fungovat jako pozice výkonného ředitele, díky čemuž bude David Braben i nadále součástí nejužšího vedení s možností určovat vizi a celkové směřování Frontier Developments, díky čemu bude moci udržovat a budovat klíčové vztahy v herním průmyslu a širším odvětví digitální zábavy. Tyto změny by rovněž měly pomoci společnosti v růstu a v této souvislosti došlo i k několika dalším povýšením a změnám v představenstvu.

Na svou novou roli ve společnosti Frontier se těším, jelikož mi tato změna umožní soustředit se na naše dlouhodobé strategické příležitosti.

„Společnost Frontier je pro mě velmi důležitá,“ uvedl Braben, „a jsem rád, že mohu předat své pravomoci generálního ředitele mimořádně talentovanému Jonnymu Wattsovi, který odvede skvělou práci.“ Podle Brabena má Watts dokonalou kombinaci tvůrčího vedení a vize. „Na svou novou roli ve společnosti Frontier se těším, jelikož mi tato změna umožní soustředit se na naše dlouhodobé strategické příležitosti,“ dodal na závěr Braben v prohlášení.

Vyjádřil se pochopitelně i sám povýšený Jonny Watts, který ve společnosti působí od roku 1998 a roli kreativního ředitele zastával od roku 2012: „Jsem nadšený, že mohu vést společnost Frontier do další etapy růstu, máme úžasný tým. Těším se na spolupráci s Davidem a širší správní radou, která nás dovede k ještě větším úspěchům.“ Zpráva rovněž uvádí, že Watss byl klíčovým elementem nedávných úspěchů společnosti a strůjcem rekordních příjmů ve výši 114 milionů liber ve fiskálním roce 2022, který pro Frontier nezačal vůbec dobře. V první polovině vykázalo studio ztrátu 1,7 milionů liber, a to zejména kvůli nenaplněnému potenciálu Jurassic World Evolution 2. Situaci se ale nakonec podařilo zvrátit a Frontier nyní vyhlíží s nadějí do budoucnosti. Ve studiu vzniká oficiální F1 Manager a chystá se také dosud nepojmenovaná strategie vycházející z Warhammer: Age of Sigmar. Coby vydavatelé se pak Frontier naposledy podepsal pod Deliver Us Mars a chystá rovněž stále ještě neoznámenou hru se studiem Haemimont Games, autory Tropica či pokračování Jagged Alliance.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru