Gears 5, Xbox Game Studios, Datum vydání Gears 5 bylo zřejmě prozrazeno

Datum vydání Gears 5 bylo zřejmě prozrazeno

Tchajwanská ratingová komise neuhlídala základní info, zápis byl upraven a poté smazán

14. 5. 2019
Název: Gears 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2019

Phil Spencer v uplynulých týdnech a měsících několikrát naznačil, že hráči mohou od Microsoftu na E3 očekávat samé velké věci. Vedle chystané streamovací platformy xCloud, kterou by mohly doplnit i první střípky o novém Xboxu, by se však nemělo zapomínat na hry, kterých ve smyslu exkluzivit nemá Microsoft tolik a každé oznámení je pro něj nesmírně důležité. O to víc proto zamrzí únik informací ohledně Gears 5 – pokračování legendární ságy, která je s Xboxem neodmyslitelně spjata a měla fungovat i jako signál, že se na poli exkluzivních her blýská na lepší časy. Bohužel pro Microsoft ale nedokázala tchajwanská ratingová komise uhlídat tajná data a pustila do světa nejen předpokládaný artwork pro obal hry, ale také možné datum vydání.

Výsledků tchajwanské komise si jako první všiml španělský web Generacion Xbox, který našel zápis o hře v seznamu již posouzených titulů a rozšířil do světa obal hry. Pokud je skutečný, pak na něm uvidíme hlavní hrdinku Kait i s přívěškem Locustů, který odkazuje na závěr předchozího dílu. Na obal by se pak měl dostat i Marcus Fenix a královna Locustů Myrrah, ačkoliv o ní jsme naposledy slyšeli v souvislosti s její smrtí na konci třetího dílu. Artwork pak doplňují také JD Fenix a Del spolu s dvojicí nepřátel a vlastně nic nenasvědčuje tomu, že by mělo jít o podvrh. Pokud je nám dobře známo, tento konkrétní obrázek se dosud nikde neobjevil a styl odpovídá tomu, co jsme mohli vidět už v souvislosti s předchozími díly.

Co se týče data vydání, tchajwanská komise zveřejnila datum 10. září, což nás za Microsoft bolí o to víc. Opět – pokud se jedná o skutečné datum vydání, mohli mít lidé z Microsoftu pro fanoušky série hodně dobrou zprávu, bez ohledu na to, že jsme vydání v tomto roce očekávali. Takhle je moment překvapení pryč a jsme zvědaví, čím se ho budou případně snažit lidé z Microsoftu vyvážit. Důvod, proč o úniku dat příliš nepochybujeme, je jednak zdroj všech informací – nejen tchajwanská ratingová komise už v minulosti podobné přešlapy udělala (zdravíme třeba kolekci Bioshock, Scribblenauts, Path of Exile a další) – a jednak postupná editace i kompletní výmaz záznamu z katalogu již posouzených her. Krátce po zveřejnění původní zprávy na webu Generacion Xbox totiž došlo k úpravě artworku – místo Kait a spol. se na černém obalu objevilo pouze známé logo hry – a ke smazání data vydání. Krátce na to pak už nebylo možné záznam vůbec najít a v pozadí tak pravděpodobně došlo na upozornění ze strany Microsoftu a posunu zveřejnění na chvíli, kdy budou výše uvedené informace potvrzené oficiálně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru