Databáze Epic Store poukazuje na další projekt Remedy

Datamining odhalil záznamy s frází Big Fish. Může jít o název nového titulu autorů Control

Zdroj: Remedy Entertainment
27. 5. 2020

Finské studio Remedy Entertainment pravděpodobně není potřeba fanouškům akčních her jakkoli obšírně představovat. Vývojáři Alan Wake, prvních dvou dílů Maxe Payna a z poslední doby také Control panují za mistry svého oboru hned v několika ohledech. Dokáží vyprávět poutavé a napínavé příběhy a zároveň umí i zaujmout po stránce hratelnosti. Ostatně průměrná známka her tohoto týmu je na serveru Metacritic na hodnotě 79 % a tu nejnižší si příhodně drží prvotina jménem Death Rally. Není proto divu, že se jakýkoli krok tohoto studia těší velkému zájmu a přesně z toho důvodu neunikly pozornosti ani čerstvé záznamy v databázi obchodu Epic Games Store. Právě s tím má totiž tým Remedy podepsanou dohodu.

Řeč je o stránce Epicdata.info, která sdružuje a zaznamenává změny v databázi obchodu Epicu podobně, jako to činí v případě konkurenční platformy SteamDB. Změny si v tomto případě patrně jako první povšiml web MP1st a komunitu na tento záznam upozornil. Remedy údaje do databáze vložili začátkem května, tehdy to ale ještě zůstalo bez povšimnutí. 25. května pak ale došlo k poslední aktualizaci a ta už pozornosti neunikla. V oněch záznamech se opakuje fráze Big Fish (BigFish) a právě to může odkazovat na blíže neupřesněný projekt, možná dokonce téhož jména. MP1st poukázal ještě na to, že tato položka z databáze nemá přiřazenou žádnou stránku obchodu. Což samozřejmě neplatí pro běžně dostupné tituly a už jen to zavelelo k pozornosti ohledně možnosti odhalení teprve chystaného titulu.

Může jít jen o interní testování a tím pádem může být jméno Big Fish prostým placeholderem.

Hned vzápětí je ale zapotřebí varovat před tím, že současná zpráva bohužel nemusí mít úplně vypovídající hodnotu. Část komunity totiž trefně poukazuje na to, že Remedy si jen mohou ve spolupráci s Epicem chystat platformu a prostor pro budoucí vydání, a to prakticky čehokoli a kdykoli. Stejně tak může jít jen o interní testování a tím pádem může být jméno Big Fish prostým placeholderem. Nicméně možnost toho, že Remedy skutečně něco chystají a toto je opravdová příprava dat ve zmíněném obchodu, se jeví být poměrně reálná, byť může jít o kroky prováděné pod kódovým jménem. To je ostatně něco, co je pro herní průmysl typické a co používají i ostatní týmy ve snaze ukrýt svá tajemství co možná nejdéle.

Zda tedy Big Fish skutečně může poukazovat na připravovaný projekt, či zda v tomto případě jen komunita skočila na lep prázdným datům, to teprve uvidíme. Vydavatelská dohoda s Epicem každopádně zní tak, že Epic pomůže vydat dvojici next-gen titulů, přičemž oba mají být zasazené do stejného univerza a jeden z nich má být klasický velký titul AAA formátu. Část komunity v této souvislosti spekuluje nad tím, že ten druhý a údajně menší projekt by mohl vyjít dříve a mohl by zafungovat jako lákadlo na onen velký titul. A v takovém případě by jméno Big Fish mohlo ukazovat právě tímto směrem a paradoxně by mohlo jít o titul menšího formátu.

Nechme se ale překvapit. Vedle toho každopádně Remedy ještě chystají singleplayerovou kampaň asijské F2P akce Crossfire X a opomíjet nesmíme ani připravované další rozšíření pro akci Control, které rozvine propojení příběhu Jesse Faden a Alana Wakea. Potenciál na více rozdělaných projektů přitom v týmu určitě je – Remedy se letos pochlubili tím, že studio zaměstnává už na dvě stovky lidí pocházejících rovnou z pětadvacítky zemí a my můžeme být jen zvědaví, jakým směrem se bude jejich práce v následujících měsících ubírat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru