Darksburg je dalším projektem tvůrců strategie Northgard

Stejnojmenné městečko bude již brzy dějištěm další z řady zombie katastrof

8. 2. 2020
Název hry: Darksburg Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Tiché a zapadlé městečko Darksburg sice ještě relativně nedávno mohlo fungovat jako atraktivní lákadlo pro celou řadu turistů, nicméně to již neplatí a z malebné přístavní lokality se již brzy stane ryze smrtící destinace. Tvůrci z francouzského týmu Shiro Games, kteří mají na kontě dvoudílnou sérii Evoland a severskou strategii Northgard, blíže představují svůj další projekt. Tím je multiplayerová akce, v níž se opět jednou hrstka přeživších postaví armádě nemrtvých. Tentokrát ale bude na výběr, na jaké straně barikády se sami hráči ocitnou.

Volbu strany v tomto případě ovlivní i zvolený herní režim. Na výběr bude rovnou několik variant – Darksburg nabídne v základu trojici režimů. První PvE nabídne kooperaci až čtyř naráz hrajících dobrodruhů, kteří se vydají na uzavřené mapy likvidovat zástupy počítačem řízených nemrtvých protivníků a plnit rozličné úkoly. Naproti tomu PvP proti sobě postaví týmy hráčů a půjde o klasický kompetitivní zážitek, jaké známe odjinud. A konečně on-line zážitek už v době příchodu chystaného předběžného přístupu nabídne i třetí režim. A ten je už z principu postavený na bojích proti narůstajícím hordám nepřátel, neboť hra se zombíky bez klasického „zombie horde“ módu by zkrátka nikdy nemohla být kompletní. Abychom ale pochopili příběhovou podstatu PvP i PvE, tak je zapotřebí vrátit se na začátek a blíže nahlédnout na příběhové pozadí městečka Darksburg.

Do toho před časem zavítali nemrtví a kromě běžných zombíků lze mezi řadami zapáchajících antagonistů narazit i na čtveřici speciálních. Ti tvoří frakci jménem Revenant a jde o původní obyvatele této lokality. Jejich oponenty tvoří takzvaní přeživší, tedy Survivals. Režim hráče proti hráči pak spočívá v tom, že se až čtyři živí hráči na každé straně chopí jedné z jednotek dané frakce. Mód soubojů proti počítačem řízeným protivníkům pak spočívá v tom, že živí hráči se chopí pouze postav z frakce Survivals a v kůži těch se postaví naopak těm neživým a počítačem řízeným. A konečně onen horde mód nese název Last Stand a hráči se v něm utkají se zvětšujícími se vlnami agresivních nepřátel. Zde vás asi příliš nepřekvapí, že úkolem je přežít co možná nejdéle.

Ze dvou přiložených upoutávek (jedna láká k předběžnému přístupu, druhá odhaluje záběry přímo ze hry) lze odvodit hned několik věcí. Za prvé, Darksburg nabídne pestrobarevnou stylizaci doplněnou o prvky komiksové grafiky. Za druhé je zjevné, že v případě kooperačního režimu se hráči postaví obrovské a neférové přesile. Jenže tak to máme rádi. Co už ale z obrázků nevykoukáme, je fakt, že do programu předběžného přístupu dorazí hra nejen se třemi zmíněnými herními režimy, ale také s pěticí map. A každý z hrdinů z jedné ze dvou frakcí pochopitelně nabídne i své speciální schopnosti. Jako příklad mohu uvést jeptišku z řad přeživších, která umí ztrestat nemrtvé zplozence z pekel za pomocí spalujícího paprsku světla. Pro úplnost pak dodám, že jeptišku mezi přeživšími doplní také labužník, lovec odměn se smrtící veverkou na rameni a vlčí muž, ne-li rovnou vlkodlak.

A už jen ze samotného výčtu postav vyplývá, že hra slibuje bude sázet mimo jiné i na smysl pro humor. Na ten už lze narazit například už na produktové stránce na Steamu, kde autoři zmiňují například jednu pro život zásadní radu: „Udržujte své přátele blízko a nepřátele co nejdále, protože jsou to zombie a chtějí vás sníst.“ Následuje narážka na to, proč je ve městečku poslední dobou tak mrtvo: „Cestovní ruch se v poslední době trochu zastavil. Pravděpodobně proto, že některé krásné budovy a malebné výhledy nenahradí příležitostnou tendenci měšťanů pokusit se sníst vaše mozky.“ Zájemci o napínavá dobrodružství okořeněná svižnou akcí se ale jistě ničeho bát nebudou a do hry budou moci naskočit již brzy. Po uzavřeném betatestování hra na Steam ve své rozpracované verzi dorazí už 12. února.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru