Daniel Vávra se na vylepšené Mafii nepodílí

Další Češi ano. Informace o dabingu Cenega zveřejní v úterý. K dispozici je ještě jedno video

Zdroj: 2K
14. 5. 2020
Název hry: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 9. 2020 Platformy: , , Žánr:

Nad rámec prvního teaseru se včera objevilo ještě jedno krátké video, které nabízí rozšířený záběr na remake Mafia: Definitive Edition. Pokud jde o českou lokalizaci, stále nic nevíme oficiálně. Podle společnosti Cenega Czech, která u nás hru distribuuje, se informace ohledně českého dabingu dozvíme v úterý, tedy 19. května. V tento den se má celá vylepšená trilogie dočkat plného odhalení a zřejmě rovnou vyjde remaster druhého dílu. Remake Mafie I má pak dorazit na trh 28. srpna, sliboval Microsoft Store na nyní už zablokované stránce.

Ačkoli zatím nevíme ohledně lokalizace nic na sto procent, minimálně titulky se zdají být jisté, protože oficiální web hry je k dispozici v češtině, což u 2K rozhodně není samozřejmost. Když společnost Cenega Czech zmiňuje, že se o dabingu něco dozvíme v úterý, dává nám to naději na dobré zprávy. Podobná formulace by snad nepředcházela špatné zprávě. Na druhé straně není jisté, že se dabing bude týkat prvního i druhého dílu. Zatímco obsah dvojky se zřejmě nezmění a remaster vedle všech starších DLC přinese “jen” vylepšenou grafiku, popisek, který se objevil na Microsoft Storu, v případě prvního dílu lákal na rozšířený příběh. To by značilo minimálně nutnost nahrát k dabingu nové části. A pokud by například nebyli k dispozici všichni herci, musel by vzniknout dabing zcela nový. Ovšem zdůrazňujeme, že to je jen spekulace. Třeba existuje i jiné řešení a nic z toho nebude třeba.

Studio Hangar 13 má pobočky v Brně i v Praze

Naděje českých fanouškům ale může povzbudit ještě jedna skutečnost. Ačkoli Mafii III řada domácích hráčů nemůže přijít na jméno, pod titulem bylo podepsano mnoho českých vývojářů z původního studia 2K Czech. A někteří z nich skoro jistě pracují i na vylepšené trilogii. Studio Hangar 13 má totiž pobočky po celém světě. Kromě domácího týmu v kalifornském Novatu, má kanceláře i v Praze, v Brně a v Brightonu. Do všech včetně české pobočky přitom stále hledají nové zaměstnance. To nám dává naději, že na původně české Mafii stále může mnoho českých autorů pracovat.

A když jsme u vývojářů, nemůžeme pochopitelně pominout otce celé značky Daniela Vávru, který stál u jejího zrodu. Na četné a pochopitelné dotazy (byli jsme mezi nimi) nakonec reagoval veřejně na svém Twitteru a na Facebooku. Bohužel však musel zklamat ty, kteří doufali v jeho zapojení do projektu. Nemá s ním nic společného. “Protože se na to všichni ptají, tak to shrnu asi takto. O remaku Mafie vím pouze to, že se na něm pracovalo a že se tam údajně něco přepisovalo,” napsal Dan Vávra. “Nijak jsem se na tom nepodílel. Nikdo mě nekontaktoval. Nikdo mi o tom oficiálně nic neřekl. Jsem velmi zvědav, jestli budu vůbec v titulcích. Nikdo mi za to nedal ani korunu,” uvedl na Facebooku. Na Twitteru ještě dodal, že od novinky moc neočekává.

Další podrobnosti o celé trilogii najdete v našem včerejším článku.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru