Gotham Knights (Batman), Warner Bros. Interactive Entertainment, Damian Wayne měl být hlavním hrdinou dalšího Batmana

Damian Wayne měl být hlavním hrdinou dalšího Batmana

Uniklé artworky naznačují pokračování Arkham Knight, projekt však byl údajně zrušen

14. 8. 2019
Název: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 21. 10. 2022 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 10. 2022

Na konci června jsme načali již pátý rok, ve kterém marně čekáme na pokračování velmi úspěšné Arkhamské série od vývojářů z Rocksteady. Všechny tři hry, které mají tihle šikovní Britové na kontě, sbíraly jen ta nejlepší hodnocení, a i když by se dalo v případě Arkham Knighta tu a tam něco kritizovat, pořád jde o výjimečný počin, díky kterému ležel vývojářům u nohou celý herně-komiksový svět. S velkou zodpovědností a očekáváním se ale něco zaseklo a na konto možného pokračování Arkhamu, nebo jen nové hry od Rocksteady, se vedou pouze protichůdné spekulace. Součástí nich jsou pak i zprávy, že byly projekty v obou zainteresovaných studiích – tedy vedle Rocksteady také v montrealských Warner Bros. Games – postupně rušeny a nahrazovány jinými, aniž by bylo v tuto chvíli známo, na čem se doopravdy pracuje. Přesto se díky domnělému úniku informací můžeme alespoň krátce ohlédnout za jedním z možných pokračování zmiňovaného Arkham Knighta – projektu Sabbath – na kterém se údajně pracovalo ve Warner Bros. a hráči se v něm měli ujmout role Bruceova syna Damiana.

Informace se objevila v diskuzi na 4chanu a byla doplněna sadou artworků, které si můžete prohlédnout v galerii níže. Nutno podotknout, že vypadají velmi věrohodně, a i když na nich není zachycen Damian, výtvarný styl ostatních postav přesně zapadá do konceptu celé série. K vidění tak je Two Face, jenž měl plnit roli Soudce, dále Poison Ivy, trochu starší Dick Grayson alias Robin/Nightwing, opičák Grodd a ženská verze Black Maska. Zbylé dva obrázky pak zachycují výjevy z Gotham City a nechybí ani pohled na zdevastovanou věž Wayne Enterprises. Co to ale všechno znamená?

Podle leakera mělo jít o hru od Warner Bros., tedy tvůrců Batman: Arkham Origins, která by navázala na rozjetý příběh a posunula ho díky „mladšímu“ Batmanovi o kus dál. Ve hře se měl nicméně objevit i starý Bruce Wayne, pravděpodobně v roli rádce, nebo jako náhrada za Alfreda. Ve hře měl mít Damian možnost jezdit na motorce a potýkat se s Gothamem ve stavu, který jsme ještě ve hrách neviděli. Mnohé naznačuje už zmiňovaná věž Wayne Enterprsies, která jen podtrhuje zdecimovanou podobu celého města a s tím spojené překážky, příběh i možnosti boje. Poslední zajímavou informací pak je zmínka o tzv. systému Nemesis, který měl být po vzoru Shadow of Mordor od Monolithu, také spadajícího pod Warner Bros., aplikován na nepřátele.

Co se týče Supermana, i ten byl v souvislosti s oběma studii několikrát zmiňován a naposledy se k němu odmítavě vyjádřili lidé z Rocksteady.

Nic dalšího o zrušené hře k dispozici není, poslední informace od leakera se ale dotýká i v úvodu naznačované budoucnosti. Montrealští Warner Bros. tak prý měli pracovat na hře se Suicide Squad a na přetřes mělo přijít i téma Supermana. To první potvrzuje tři roky starý článek na Kotaku, ve kterém Jason Schreier o zrušení mluvil a naznačoval, že se Warner Bros. přesouvá k Batmanovi. Co se týče Supermana, i ten byl v souvislosti s oběma studii několikrát zmiňován a naposledy se k němu odmítavě vyjádřili lidé z Rocksteady. Přesto víme, že i v Rocksteady něco vzniká, jen stále nevíme, co konkrétně. Poslední náznaky, pocházející z komentářů probíraného leaku, mluví o tom, že se v Británii pracuje na „superhero creation game“, tedy na hře, v níž byste si měli hrdinu vytvořit sami, ani tak z toho ale nejsme bůhvíjak moudří…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru