Damian Wayne měl být hlavním hrdinou dalšího Batmana

Uniklé artworky naznačují pokračování Arkham Knight, projekt však byl údajně zrušen

14. 8. 2019
Název: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 21. 10. 2022 Platformy: , , Žánr:

Na konci června jsme načali již pátý rok, ve kterém marně čekáme na pokračování velmi úspěšné Arkhamské série od vývojářů z Rocksteady. Všechny tři hry, které mají tihle šikovní Britové na kontě, sbíraly jen ta nejlepší hodnocení, a i když by se dalo v případě Arkham Knighta tu a tam něco kritizovat, pořád jde o výjimečný počin, díky kterému ležel vývojářům u nohou celý herně-komiksový svět. S velkou zodpovědností a očekáváním se ale něco zaseklo a na konto možného pokračování Arkhamu, nebo jen nové hry od Rocksteady, se vedou pouze protichůdné spekulace. Součástí nich jsou pak i zprávy, že byly projekty v obou zainteresovaných studiích – tedy vedle Rocksteady také v montrealských Warner Bros. Games – postupně rušeny a nahrazovány jinými, aniž by bylo v tuto chvíli známo, na čem se doopravdy pracuje. Přesto se díky domnělému úniku informací můžeme alespoň krátce ohlédnout za jedním z možných pokračování zmiňovaného Arkham Knighta – projektu Sabbath – na kterém se údajně pracovalo ve Warner Bros. a hráči se v něm měli ujmout role Bruceova syna Damiana.

Informace se objevila v diskuzi na 4chanu a byla doplněna sadou artworků, které si můžete prohlédnout v galerii níže. Nutno podotknout, že vypadají velmi věrohodně, a i když na nich není zachycen Damian, výtvarný styl ostatních postav přesně zapadá do konceptu celé série. K vidění tak je Two Face, jenž měl plnit roli Soudce, dále Poison Ivy, trochu starší Dick Grayson alias Robin/Nightwing, opičák Grodd a ženská verze Black Maska. Zbylé dva obrázky pak zachycují výjevy z Gotham City a nechybí ani pohled na zdevastovanou věž Wayne Enterprises. Co to ale všechno znamená?

Podle leakera mělo jít o hru od Warner Bros., tedy tvůrců Batman: Arkham Origins, která by navázala na rozjetý příběh a posunula ho díky „mladšímu“ Batmanovi o kus dál. Ve hře se měl nicméně objevit i starý Bruce Wayne, pravděpodobně v roli rádce, nebo jako náhrada za Alfreda. Ve hře měl mít Damian možnost jezdit na motorce a potýkat se s Gothamem ve stavu, který jsme ještě ve hrách neviděli. Mnohé naznačuje už zmiňovaná věž Wayne Enterprsies, která jen podtrhuje zdecimovanou podobu celého města a s tím spojené překážky, příběh i možnosti boje. Poslední zajímavou informací pak je zmínka o tzv. systému Nemesis, který měl být po vzoru Shadow of Mordor od Monolithu, také spadajícího pod Warner Bros., aplikován na nepřátele.

Co se týče Supermana, i ten byl v souvislosti s oběma studii několikrát zmiňován a naposledy se k němu odmítavě vyjádřili lidé z Rocksteady.

Nic dalšího o zrušené hře k dispozici není, poslední informace od leakera se ale dotýká i v úvodu naznačované budoucnosti. Montrealští Warner Bros. tak prý měli pracovat na hře se Suicide Squad a na přetřes mělo přijít i téma Supermana. To první potvrzuje tři roky starý článek na Kotaku, ve kterém Jason Schreier o zrušení mluvil a naznačoval, že se Warner Bros. přesouvá k Batmanovi. Co se týče Supermana, i ten byl v souvislosti s oběma studii několikrát zmiňován a naposledy se k němu odmítavě vyjádřili lidé z Rocksteady. Přesto víme, že i v Rocksteady něco vzniká, jen stále nevíme, co konkrétně. Poslední náznaky, pocházející z komentářů probíraného leaku, mluví o tom, že se v Británii pracuje na „superhero creation game“, tedy na hře, v níž byste si měli hrdinu vytvořit sami, ani tak z toho ale nejsme bůhvíjak moudří…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru