Další způsob, jak si zahrát Dooma v prohlížeči

WAD Commander je neuvěřitelně intuitivní nástroj, který funguje na počítačích i mobilech

Zdroj: id Software
5. 11. 2022
Název: Doom Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 1993 Platformy: , , , , Žánr:

Umí to spustit Dooma? Tahle otázka na konfiguraci příslušného počítače a jeho výkon v podstatě lidověla. Během let dokázalo spustit Dooma kdeco. My pro vás máme jeden další tip na to, jak si tuhle klasiku a její nástupce užít. Nepůsobí možná tak revolučně, ale díky své jednoduchosti a praktičnosti je to něco, co byste mohli čas od času skutečně využít.

Díky webu WAD Commander si můžete v moderních prohlížečích spustit soubor WAD a zahrát si Dooma nebo jeho modifikace přímo v browseru. Není potřeba nic instalovat a nástroj podporuje prohlížeče jako Chrome, Firefox, Safari a Edge. Funguje to nejen na desktopu, ale také na mobilu, kde se díky přidání zástupce na domovskou stránku umí WAD Commander tvářit jako nativní aplikace.

Samozřejmě se neobejdete bez příslušných WAD souborů, ale to je pochopitelné. Pár ukázek včetně shareware verze Dooma připravili přímo autoři služby. Hry můžete ovládat, jak jste standardně zvyklí na klávesnici, ale jednotlivé klávesy je možné i přemapovat. Aplikace podporuje také ovládání myší a poradí si i s gamepadem, pokud ho identifikuje váš prohlížeč. Na mobilech je možné využít dotykové ovládání.

Při nahrání WADu si můžete ještě před spuštěním hry zvolit v přehledném menu požadovanou úroveň, nastavit obtížnost, upravit ovládání nebo změnit některé parametry chování.

Obecně WAD Commander podporuje Doom a Doom II, jejich rozšíření a komunitní projekty. Třeba Star Trek Doom Project, Podpora by se ale měla v budoucnu rozrůst také o další hry spoléhající na WADy včetně akcí Heretic a Hexen. Projekt je možné podpořit na Patreonu částkou od 30 korun měsíčně.

A teď už mě prosím omluvte, budu se muset k tomuhle objevuje ještě vrátit. Alespoň na jeden level…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru