Další média poukazují na comeback hororu Dead Space

Nebude to prý pokračování existující trilogie. Motive údajně pracují na nějaké reimaginaci

Zdroj: EA
22. 6. 2021
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 27. 1. 2023 Platformy: , , Žánr: ,

Nový Dead Space vypadá zase o kus blíže realitě. Jako první jej nepřímo naznačil novinář Jeff Grubb z magazínu VentureBeat s tím, že EA na své červencové akci představí nějakou novou hru z dobře zavedené série. A že na ní pracuje studio Motive, které má na svědomí vesmírnou akci Star Wars: Squadrons.

To, co se ještě včera mohlo zdát jen zbožným přáním, ale začíná nabírat reálnější podobu. Magazín Eurogamer později napsal, že slyšel totéž. A nakonec se přidal i web Gematsu, který rovněž slyšel nezávisle na těchto zdrojích, že se chystá oživení série Dead Space a že na něm dělají vývojáři v Motive.

O filmovou adaptaci projevil zájem režisér John Carpenter

Podle Gemastu ale půjde spíš o reimaginaci než pokračování stávající trilogie. Regulérní další díl bych si asi přál víc, ale spokojím se vším ambicióznějším, než je pouhý remaster předchozích her. První díl Dead Space vyšel v roce 2008 na PC, PS3 a X360. Dvojka následovala v roce 2011 pro stejné platformy a trojka měla premiéru v roce 2013 opět na stejných systémech.

Dead Space se ale mezitím pořádně rozrostl. Sága inspirovaná Vetřelcem, Horizontem událostí nebo Věcí se dočkala tří spin-off titulů – Dead Space: Extraction pro Wii a PS3, Dead Space Ignition pro PS3 a X360 a mobilního Dead Space. A kromě toho jsme se dočkali i dvou animovaných filmů a několika komiksů i knih. O velkou hranou adaptaci projevil dokonce v roce 2013 zájem režisér John Carpenter podepsaný pod filmem Věc.

Hrdinkou čtyřky se namísto Isaaca mohla stát Ellie

Dead Space 3 s kooperací fanoušky nepřesvědčil a komerčně propadl. Za své tak vzaly i plány na čtyřku od studia Visceral Games. Autoři si pohrávali s různými nápady. Ben Wanat v červenci 2018 v rozhovoru pro britský Eurogamer prozradil, že hra mohla být hybridem mezi lineárním a nelineárním vyprávěním, hrdinkou se namísto Isaaca mohla stát Ellie, přibylo by survival prvků, průzkumu a narazili bychom samozřejmě také na nové druhy nepřátel, kteří by se přizpůsobili i nulové gravitaci.

Příběh by pak přímo navazoval na trojku a lidstvo by čelilo hrozbě vyhynutí. Hráč by přežíval ze dne na den, hledal užitečné zásoby a pátral po přeživších. Vesmírem bychom přitom cestovali s pomocí vlastní lodi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru