Cyberpunk 2077, CD Projekt, Další kopie Cyberpunku 2077 se dostaly na veřejnost

Další kopie Cyberpunku 2077 se dostaly na veřejnost

Vývojáři varují, že streamy a videa budou mazat. Společně s tím představují fotomód

Zdroj: Twitter, Okami
3. 12. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Do vydání Cyberpunku 2077 od polských vývojářů z CD Projektu RED zbývají pouhé dny. Už nic nenasvědčuje tomu, že by měla být hra opět odložena, a i když vývojáři v této souvislosti mírně vtipkují, hra po necelých osmi letech od svého představení konečně míří do obchodů. Ne všichni prodejci ale byli schopní uhlídat termín zahájení prodeje – 10. prosince – a začali některým zákazníkům zasílat hry dříve. Platilo to minulý týden a platí to i tento – ve většině případů jde o řetězec Best Buy a sběratelskou edici hry, která se dostala i do rukou streamera s přezdívkou Cohh Carnage, kterého na Twitchi sleduje 1,3 milionů diváků. Vývojáři nicméně obratem zareagovali skrze oficiální zprávu na sociálních sítích, v níž varují kohokoliv, kdo by chtěl Cyberpunk 2077 streamovat předčasně – embargo vyprší až příští středu a teprve od té chvíle mohou jít záběry ze hry na veřejnost.

První případy, kdy začali zákazníci zmiňovaného řetězce hlásit, že jim Cyberpunk 2077 dorazil dříve, se začaly objevovat přibližně před deseti až patnácti hodinami. Dobře jsou shrnuty například na Twitteru a je vidět, že spojnicí je pouze ona sběratelská edice. Možná z obavy o včasné doručení nebo jen z neznalosti či přehlédnutí tak zřejmě došlo na odeslání už v průběhu včerejšího dne, což ale staví překvapené majitele do hodně zapeklité situace. Mnoho lidí řeší, zda mohou začít hrát dřív, zda jim za předčasné získávání trofejí či achievementů hrozí následný ban, případně zda se vůbec mohou obdrženými krabicemi s celou plejádou sběratelských předmětů chlubit. Jednoznačná odpověď neexistuje, a tak jednotliví hráči přistupují k nastalému „problému“ individuálně.

Zatímco Cohh Carnage váhá, co má se hrou udělat a stihl se zatím pouze vyfotit se stále ještě zabalenou verzí pro PS4, jiní hráči neváhali ani vteřinu a ihned se pustili do hraní. Bohužel s tím ale přišlo i jedno zbytečné zmatení, týkající se domnělého day one patche s velikostí závratných 56 GB. Původní informace pocházela od uživatele Redditu s přezdívkou delsp1001, který vyfotil nejen obsah sběratelské edice, ale také běžící download zmiňovaného patche na své konzoli. Takřka obratem se v průběhu naší noci začalo o patchi psát a reakce nebyly příliš pozitivní, ve skutčnosti ale nešlo o žádné stahování, nýbrž kopírování dat z disku na PlayStationu 5. Tuto skutečnost pak potvrdil také německý komunitní manažer CD Projektu RED FAbian Mario Döhla, který na Twitteru uvedl, že žádný day one patch zatím neexistuje, natož aby měl takovou velikost. Můžete proto zůstat v klidu, brousíte-li si zuby na hraní co nejdříve to bude možné a nedisponujete přitom příliš rychlým internetem.

Jisté ovšem zůstává, že až do 9. prosince by se na internetu žádné záběry a streamy ze Cyberpunku 2077 objevit neměly. Vývojáři ve vzkazu natěšeným hráčům zdůrazňují, že zákaz platí až do středy 9. prosince, a pokud ho někdo poruší, může očekávat návštěvu týmu MAX-TAC (speciální policejní jednotka Night City, pozn. red.). „Po tomto datu ale budeme rádi, když se pustíte do streamovaní, jako kdyby už neměl přijít zítřek. A je rok 2020, takže – kdo ví – možná žádný nepřijde,“ dodávají v úsměvném duchu vývojáři. Otázkou samozřejmě zůstává, jak velký problém pro ně předčasné rozesílání hry je a zda skutečně nedojde k nějakému úniku či vyzrazení příběhových detailů. Dávejte si proto v nadcházejících dnech pozor a zkuste se vyvarovat obvyklým místům, kde hrozí podobné úniky, jako jsou diskuze na Redditu a sociální sítě sdružené kolem hry a její komunity.

Poslední aktualitou pak je zveřejnění nového oficiálního videa, v němž vývojáři Cyberpunku 2077 demonstrují fotomód. Ten nabídne v podstatě jediný efektivní způsob, jak si vaší postavu detailně prohlédnout a při té příležitost také napozicovat do nějaké výbušné scény. Jak zmiňované video představuje, možností bude opravdu hodně, od manipulace s kamerou, přes nastavování pózy vašeho avatara, až po nejrůznější doplňky a samolepky do výsledného snímku. A nutno přiznat, že pokud si na fotomód a umělecké screenshoty potrpíte, Cyberpunk 2077 se i v tomto ohledu tváří opravdu skvěle.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru