Disco Elysium, ZA/UM, Další hrou od autorů Disco Elysium může být sci-fi na UE5

Další hrou od autorů Disco Elysium může být sci-fi na UE5

Zatím nepotvrzené informace vychází z inzerátů. Mluví se v nich také o mikrotransakcích

Zdroj: ZA/UM
1. 8. 2022
Název: Disco Elysium Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , Žánr: Datum vydání: 15. 10. 2019

Disco Elysium od vývojářů ze studia ZA/UM se u milovníků her na hrdiny stalo po právu jedním z nejopěvovanějších projektů posledních let. To, co se podařilo estonskému spisovateli Robertovi Kurvitzovi, který se následně stal hlavním scenáristou a designérem Disco Elysium, zřejmě nepůjde jen tak překonat, zvlášť, když později vyšla ještě rozšířená edice s označením Final Cut. Vývojáři ze zmíněného studia nicméně už dříve potvrdili, že se budou chtít značce dále věnovat a přislíbili další tituly, protože vybudovat tak propracovaný svět a opustit ho po jedné hře by byla jednoduše škoda. Jenže nyní se zdá, že svět Disco Elysium výhledově lidé ze studia ZA/UM využívat nebudou, protože další jejich počin může být sci-fi záležitostí postavenou na Unreal Enginu 5.

Informaci zatím vývojáři nijak nekomentovali, vychází však z inzerátů, které jsou veřejně dostupné na jejich oficiálních stránkách a některé z bodů komunikují poměrně jasně. Asi nejvýraznějším sdělením je nutnost, aby noví zájemci o místo v ZA/UM měli rádi sci-fi a také budování nových světů, což příliš nekoresponduje s tím, co už zaznělo o Disco Elysium a možných pokračováních. Abychom byli konkrétní, například konceptář, který by měl zpracovávat prostředí v nové hře, by měl být schopný „tvořit a vizualizovat nové světy a mít zápal pro sci-fi a vesmír“, zatímco vedoucí grafik prostředí musí mít zkušenosti s Unreal Enginem, a to konkrétně čtvrtou i pátou generací. Ty by pak měl uplatnit při práci na interiérech, exteriérech i celkovém herním prostředí.

Zajímavá je nicméně i poptávka po specialistovi na obchod a monetizaci, jehož hlavní odpovědností má být příprava způsobů, jakým budou v souvislosti s projekty po celou dobu jejich existence proudit do studia peníze. Mluví se také o maximalizaci příjmů z plných her, přídavků i obsahu fungující podle pravidel live service, což může o novém projektu naznačit mnohé. Jen připomínáme, že Disco Elysium je prémiová hra, která sice obdržela zmiňovanou vylepšenou edici, ale jinak nebyla zatížena žádnými platbami navíc. Je tedy otázkou, co přesně v ZA/UM chystají, případně nakolik důležitý může být naznačovaný projekt, na další Disco Elysium to ale prozatím nevypadá.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru