Agatha Christie: Murder on the Orient Express, Microids, Další Hercule Poirot. Tentokrát je to Vražda v Orient expresu

Další Hercule Poirot. Je to Vražda v Orient expresu

Krátce po oznámení The London Case se chystá další adaptace Agathy Christie. Ale moderní

Zdroj: Microids
10. 5. 2023
Název: Agatha Christie: Murder on the Orient Express Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 10. 2023 Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 10. 2023

Je to jen pár týdnů, co byla oficiálně oznámena hra Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case od studia Blazing Griffin (autoři Agatha Christie – Hercule Poirot: The First Cases) a francouzské společnosti Microids, která má momentálně práva na herní adaptace slavné spisovatelky. Informace o této adventuře navíc přinesl ještě před oficiálním představím důvěryhodný insider billbil-kun. A teď ten stejný člověk tvrdí, že na spadnutí je další podobná hra. Na Twitteru láká na titul Agatha Christie: Murder on the Orient Express – Deluxe Edition. O ničem takovém jsme dosud neslyšeli, ale už brzy má rovnou vyjít. Míří na PC, PS5, PS4, Xbox Series, Xbox One i Switch a prodávat se má za 50 eur.

Update: To byla rychlost. Bezprostředně po prvních spekulacích byla hra oficiálně oznámena. Adventura Agatha Christie – Murder on the Orient Express skutečně míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch a vyjít má letos ve čtvrtém čtvrtletí. Hru také opravdu vyvíjí mnou spekulovaný tým Microids Studio Lyon. Je to modernizovaná verze klasického příběhu zasazená do roku 2023 a doplněná o nové prvky. Má být věrná předloze a přesto rozšířená. Novou postavou v příběhu je Joanna Locke, s níž si ve flashbacích zahrajeme mimo prostředí slavného vlaku. Je to soukromá detektivka, s níž povedeme druhé vyšetřování ve Spojených státech. Hráči budou ovládat ji i proslulého Poirota.

Profil na Steamu je v češtině, a to včetně názvu hry – Agatha Christie – Vražda v Orient Expresu – i když českou lokalizaci výslovně neslibuje. K dispozici zatím nemáme video, ale první screenshoty už ano.

Pokračuje původní zpráva: Ale o co se vlastne jedná? Podtitul Deluxe Edition by mohl naznačovat vylepšenou verzi stejnojmenné adventury z roku 2006 od společnosti AWE Productions. Jenže to vypadá na něco jiného. billbil-kun doprovodil tweet obrázkem s popisem hry, který napovídá, že jde o úplně novou hru. Má být zasazena do roku 2023 a nikoli historie a klasický příběh má oživit způsobem, který prý překvapí i nejoddanější fanoušky Agathy Christie. Do původního příběhu mají přibýt nové prvky. Co zůstává, je hlavní zápletka. Detektiv Hercule Poirot cestuje slavným vlakem, kde dojde k vraždě, kterou se pokusíte vyřešit. Na scéně je celá řada potenciálních podezřelých s různými tajemstvími a motivacemi.

Řešení nemá být snadné, narazíme na různé zvraty a musíme poskládat všechny střípky dohromady. Autoři podle billbil-kuna lákají, že to bude něco nejen pro skalní fanoušky Vraždy v Orient expresu.

Stojí za připomenutí, že Microids v roce 2022 podepsali novou dohodu s Agatha Christie Limited a ve vývoji měli dvě hry podle slavné autorky detektivek. Jednou z nich byl nedávno oznámený titul Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case. Na druhé pracuje nový first party tým sídlící v Lyonu. Firma Microids jej založila v červnu 2021 s tím, že se má specializovat na adventury. Zdá se, že právě on dělá projekt Agatha Christie: Murder on the Orient Express – Deluxe Edition. Pokud tedy novinku skutečně vydávají Microids, jak se domnívám…

Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case, Microids, Hercule Poirot se má vrátit ve hře The London Case

Hercule Poirot z jedniček a nul

Hercule Poirot není nováčkem ve světě videoher, ale titulů má na kontě méně, než byste si možná mysleli nebo než by si zasloužil. Za zmínku stojí Agatha Christie: Murder on the Orient Express (2006), Agatha Christie: Death on the Nile (2007) nebo Agatha Christie: Evil Under the Sun (2007). Jak už bylo řečeno, do digitálního světa Poirot podnikl výlet před pár lety v adventuře Agatha Christie: The ABC Murders, kterou vydávala společnost Microids, ale věhlasu předlohy se nepřiblížila. A pak znovu v lépe hodnoceném titulu Agatha Christie - Hercule Poirot: The First Cases. Mimo Poirota jsme se dočkali také adventury Agatha Christie: And Then There Were None z roku 2005 od The Adventure Company.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru