Další firmy reagují na zrušení E3

Další firmy reagují na zrušení E3

Většina se chystá následovat příklad Nintenda a prezentovat novinky videem. A co EA?

Zdroj: ESA/koláž
12. 3. 2020

Další a další společnosti reagují na včerejší oznámení o zrušení letošního ročníku veletrhu E3. Ve středu jsme vás upozornili například na vyjádření Microsoftu a Ubisoftu. Obě firmy chystají přenést prezentaci svých novinek do digitálního prostoru, zatím však není jisté, zda dají přednost vlastní akci, anebo se připojí ke společné on-line alternativě E3, kterou by ráda uspořádala ESA.

Nintendo podporuje rozhodnutí pořadatelů

Asi největší překvapení si ale na E3 chystala původně společnost Warner Bros. Interactive Entertainment. Ta tu měla vůbec poprvé prezentovat své novinky na vlastní tiskové konferenci. Podle Kotaku měla v Los Angeles odhalit pokračování Batmana, RPG ze světa Harryho Pottera nebo novinku od autorů arkhamské série ze studia Rocksteady. A zatím není jasné, kde tyto tituly předvede.

Tím ale výčet firem, které reagovaly na zrušení E3, nekončí. Večer a během noci se přidaly další společnosti. Včera jsme spekulovali, že čistě teoreticky může být na přechod k digitální E3 nejlépe připraveno Nintendo, které už léta nepořádá klasické tiskovky a i během E3 dává přednost nejrůznějším videím, s jejichž pomocí prezentuje své novinky. Pro někoho, kdo není přímo v Los Angeles, by se tak nemuselo na tomto pojetí mnoho změnit. Japonský výrobce v každém případě podpořil rozhodnutí pořadatelů zrušit letošní ročník ve snaze chránit zdraví a bezpečí všech potenciálních účastníků.

Uvnitř EA se diskutuje o tom, jak to ovlivní plány na aktuální ročník EA Play. Brzy se máme dozvědět další podrobnosti.

Nintendo bude podle oficiálního vyjádření flexibilní a přesměruje své aktivity, tak aby dalšími způsoby informovalo fanoušky o svých aktivitách a produktech. I když velké akce mohou být v nejbližší budoucnosti vyloučené, výrobce bude hledat jiné alternativy, jak se spojit s fanoušky. Včas se prý dozvíme další podrobnosti. Teoreticky mu ale nic nebrání odvysílat předtočené Directy jako vždy a doplnit je o živá vysílání Treehouse. Klidně v termínu klasické E3.

Electronic Arts se sice E3 neúčastní přímo, ale vlastně jsou pořád součástí celého blázince, protože jejich akce EA Play se koná ve stejném městě a ve stejném termínu. Situaci na celém světě vydavatel bedlivě sleduje a momentálně se uvnitř firmy diskutuje o tom, jak to ovlivní plány na aktuální ročník EA Play. Brzy se máme dozvědět další podrobnosti.

A jak to ovlivní plány Sony?

Společnost Devolver Digital pověstná svými zábavnými show vzkázala, že E3 vždy byla důležitou součástí toho, co dělá. Zpráva o zrušení ji tvrdě zasáhla. Vydavatel plánuje nahradit klasickou tiskovou konferenci nějakým živým streamem. Limited Run Games už ohlásili, že své novinky budou prezentovat ve streamu na Twitchi 8. června. Půjde už o třetí podobnou akci v jejich režii. THQ Nordic zatím své plány neupřesnil, jen na zrušení zareagoval odlehčenou koláží.

Sony už v lednu oznámila, že se E3 nezúčastní, takže pro ni se v této souvislosti plány nemění. Nicméně není vyloučené, že musí přizpůsobit své vlastní aktivity v souvislosti s koronavirem, pokud se chystala odhalit PlayStation 5 na nějaké soukromé velké akci určené pro veřejnost.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru