Další filmovou adaptací videohry může být Days Gone

Magazín Deadline zná scenáristu i obsazení Deacona. Sony zatím informace nekomentovala

Zdroj: Sony
20. 8. 2022
Název hry: Days Gone (film)

Pokud by vám náhodou přišlo, ehm, že seriálových či filmových adaptací videoher je poslední dobou nedostatek, s největší pravděpodobností k nám míří další. Magazín Deadline totiž přináší exkluzivní informace o možném zfilmování Days Gone od Bend Studio, do kterého se pustila divize PlayStation Pictures ve spolupráci se scenáristou Sheldonem Turnerem (X-Men: První třída, Trestná lavice) a hercem Samem Heughanem, který by měl ztvárnit hlavního hrdinu Deacona St. Johna. Magazín Deadline v úvodu připomíná, že Sony zaznamenala úspěch s filmovou adaptací Uncharted, jejíž celosvětové tržby překonaly 400 milionů dolarů, a potvrzuje, že zájem společnosti proniknout s hrami i mimo vlastní segment stále trvá, resp. narůstá.

Co se týče zmíněných jmen, Sheldon Turner pracuje s Jennifer Klein a jejich vlastní produkční společností Vendetta Productions, kteří přímo komunikují s Asadem Qizilbashem a Carterem Swanem ze Sony PlayStation Productions. Ani jeden ze subjektů zatím informace magazínu Deadline nepotvrdil, s přihlédnutím k důvěryhodnosti předchozích podobných zpráv a kvalitě zdrojů však není na místě o vznikající adaptaci pochybovat. Co se týče Sama Heughana, skotský herec zazářil coby Jamie Fraser v seriálu Cizinka a mihnul se i v seriálech jako Doktůrci nebo Vraždy v Midsomeru. Jeho působení ve filmu je nicméně zatím nepříliš zajímavé, nepočítáme-li roli Alexandera ve 12 let starém snímku Mladý Alexander Veliký nebo roli Sebastiana Henshawa v akční komedii Špión, který mi dal kopačky.

O filmu jako takovém Deadline neví mnoho – odkazuje se samozřejmě na původní videohru, která dokázala zaujmout přes 9 milionů hráčů po celém světě a připomíná zasazení na severozápad Spojených států v době zombie apokalypsy. S přihlédnutím k tomu, že Turner má psát scénář coby milostný dopis pro milovníky motocyklových balad, může z toho být – když nic jiného – příjemná atmosférická záležitost. Záležet ovšem bude na tom, jak filmaři zpracují příběh, který měl ve hře velmi pomalý start a opravdu zajímavý začal být až v poslední třetině, případně jak moc se zaměří na samotnou akci, které se Deacon sice nevyhýbá, ale mnohdy musí brát nohy na ramena a s hordami bojovat jen za pomoci pastí a věcí, které mu zrovna přijdou pod ruku.

Na závěr připomínáme, že Sony s nejrůznějšími partnery momentálně pracuje na seriálové adaptaci The Last of Us, vznikají rovněž filmy Ghost of Tsushima, Jak & Daxter nebo Gran Turismo a výhledově se můžeme těšit i na seriály God of War, Twisted Metal nebo Horizon.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru