Další epizoda Dark Pictures nás vezme do válečného Iráku

Autoři Until Dawn rozehrají příběh o pradávném zlu a utajených chemických zbraních

Zdroj: Supermassive Games
10. 11. 2020

Začátkem listopadu jsme poprvé psali o další epizodě hororové série The Dark Pictures Anthology od britského studia Supermassive Games (Until Dawn, Hidden Agenda), která se už tradičně odhalila na konci posledního dílu. Z prvního teaseru se díky všímavým fanouškům podvedlo vyšťourat řadu zajímavých detailů, přestože v tu chvíli ještě vývojáři i vydavatel na konto pokračování mlčel. Nyní se konečně obě strany přihlásily s oficiálními podrobnostmi, díky nimž máme ještě lepší představu o tom, co nás příští rok čeká.

Během přestřelky se propadne zem a obě znepřátelené skupiny se ocitnou uvězněné v ruinách pohřbené sumerské svatyně.

Třetí epizoda strašidelné antologie je zasazena do Iráku v roce 2003. Hlavní hrdinkou bude agentka CIA Rachel Kingová, která se připojí ke speciální vojenské jednotce, která má prozkoumat údajné tajné zařízení na výrobu chemických zbraní v pohoří Zagros. Když dorazí na místo, jejich jednotka je přepadena místní hlídkou. Během přestřelky se propadne zem a obě znepřátelené skupiny se ocitnou uvězněné v ruinách pohřbené sumerské svatyně. Zde se v temnotě probudilo nějaké pradávné zlo a z vás se stane jeho kořist.

Naším úkolem bude pochopitelně pokusit se dostat na svobodu a vyváznout s holým životem, zatímco budeme čelit náročným volbám a učiníme pár opravdu znepokojivých odhalení. Záleží na hráči, zda každý hrdina hry upřednostní vlastní přežití, anebo nesourodá skupinka odloží stranou své předsudky a nepřátelství a spojí síly ve společném zájmu.

Autoři také vyjasnili cílové platformy. The Dark Pictures: House of Ashes vyjde na PC, PS4, PS5, Xboxu One i Xboxu Series X a S. Jak už jsme psali posledně, první část s podtitulem Man of Medan vyšla loni v srpnu. I když chtěli autoři nové díly vydávat každých šest měsíců, na novinku v podobě Little Hope jsme čekali až do 30. října. Každá epizoda The Dark Pictures Anthology přichází s vlastními hrdiny (jedinou výjimkou je postava vypravěče, takzvaného kurátora) i příběhem inspirovaným nějakou skutečnou strašidelnou historkou či legendou.

Už minule jsme upozorňovali, že jedné z rolí se tentokrát ujme americká herečka a zpěvačka Ashley Tisdale, která se proslavila díky sérii Muzikál ze střední. Již z neoficiálních náznaků se zdálo, že úhlavním “nepřítelem” bude démon ze sumersko-akkadské mytologie jménem Pazúzu. Potvrdila se i spekulace, že se vydáme do oblasti dnešního Iráku, Sýrie nebo Íránu. Nakonec platí první varianta.

The Dark Pictures Anthology v kostce

Série The Dark Pictures Anthology by měla mít minimálně osm částí. Tituly z této antologie jsou duchovními nástupci interaktivního hororu Until Dawn. Vývojáři chtěli, aby i kratší epizodická hra měla audiovizuální zpracování jako AAA projekty. Jako v Until Dawn tu mohou všechny postavy přežít, ale stejně tak může kdokoli z nich zemřít. Příběh se větví, má mnoho variací a lze si jej užít i v kooperaci. Každá epizoda hororové antologie přichází s vlastním příběhem a unikátními postavami.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru