Další čínský titul zcela vykrádá Battlefield 1942

Další čínský titul zcela vykrádá Battlefield 1942

Hra Tank Battlegrounds má identický trailer, hudbu i popis. Vyjít má v červnu na Steamu

28. 5. 2019

Už včera jsme se podivovali nad tím, jak dokonale imituje nová hra od čínského Tencentu nedávno vydané Days Gone, abychom se o 24 hodin později divili ještě víc. Hra Tank Battlegrounds, která má podle svého zápisu na Steamu vyjít už v červnu, je totiž zcela identickou kopií slavného Battlefieldu 1942. A slovo kopie zde nestojí v nadneseném pojmu věrné napodobeniny, ale zcela identického duplikátu. Pokud je totiž Tank Battlegrounds skutečnou hrou, pak se nám snaží čínské studio, jehož název by se dal přeložit jako „Free Partner“ prodat původní hru, soudě podle identického traileru, hudby a samozřejmě i vzhledu hry.

„Má to single-player proti počítači a multi-osobní online. Hráči si ve hře vyberou pět druhů vojáků – průzkumník, střelec, protitankový specialista, medik a inženýr,“ začíná popis hry. Jak už asi rozumíte, dál se nese v duchu přímého popisu Battlefieldu 1942, protože nás údajně čekají bitvy o Midway, Guadalcanal a údajně dostaneme možnost účastnit se vedle dalších slavných bitev také operace Market Garden. Mnohem legračnější ale začíná být oficiální popisek po šestém odstavci, kde se už čínští autoři ani nesnažili zamaskovat svou „inspiraci“ a bezostyšně tvrdí, že „pro vítězství v Battlefieldu 1942 musí hráči dbát na týmovou spolupráci.“ Jméno hry od studia DICE se už v textu dále neobjevuje, je ale nad slunce jasné, že si tady chtěl někdo až příliš ulehčit práci.

Jediné, kde se „Free Partners“ vybičovali k vlastnímu výkonu, jsou screenshoty. Těžko ale soudit, jak to celé myslí, vzhledem k tomu – a už je skoro otravné se opakovat – pochází jednoduše z Battlefieldu 1942?! Moudří nejsme ani z profilu vývojářů, kteří na Steamu nejeví žádnou aktivitu, nemáme-li za ni považovat motto, které lze přeložit vzletně jako – Udělejte zábavné hry a hrajte zábavné hry. Bohužel, žádné informace zatím neposkytli ani zástupci Valve, které oslovili redaktoři PC Gameru a čekají na vyjádření. Je totiž stále možné, že si z hráčů jenom někdo udělal legraci, v žádném jiném případě bychom totiž neviděli šanci na to, že by hra Tank Battlegrounds mohla spatřit světlo světa.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru