Další česká modifikace láká na nový příběh do Mafie

Tentokrát se ocitneme ve službách opravdu špatného šéfa, slibuje autorka projektu

Zdroj: 7K Czech Studio/Este
14. 8. 2022
Název hry: Mafia: The City of Lost Heaven Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 28. 8. 2002 Platformy: , , Žánr:

Tento týden jsme na Vortexu psali o nové české modifikaci pro první Mafii. Rise and Fall od týmu 7K Czech Studio láká na příběh mladého Salieriho, nový dabing i hudbu. Jak už ale z předchozího článku vyplývalo, není to jediný projekt, který pod hlavičkou tohoto uskupení vzniká. Dalším modem ve vývoji je Tony’s Adventures: The Harsh Times of Prohibition. Jeho hlavní autorka Este vysvětlila, že na Rise and Fall pracuje asi 80 procent týmu, ale jednotliví autoři vytvářejí i své vlastní projekty jako ona v tomto případě. Hlavní projekt to přitom podle ní nebrzdí.

Hlavním hrdinou Tony’s Adventures je mladý Sicilián, který emigruje do Lost Heaven se svou matkou a kamarádem z dětství. Do města je ale následují i mafiáni z jeho rodného města. Tony má zachránit dceru jednoho z šéfů podsvětí a s kamarádem se posléze připojí k mafii, po jejímž žebříčku postupně stoupají výš a výš. Příběh má pojednávat o dvou soupeřících rodinách Moreto a Barone s tím, že Este líčí Moretovi jako jakousi horší verzi Morella a jeho rodiny z původní hry. „Šéf rodiny je sadista a psychopat a chce zničit konkurenční rodinu Barone,“ říká Este.

Snad už příští rok

Příběh hráče vezme do let 1928 až 1931 a měl by nabídnout 15 až 18 misí. Pokud jde o obsah modifikace, láká autorka na nové postavy, zvuky, hudbu, ale také lokace. Konkrétně máme navštívit nemocnici, pivovar, metro, Moretův bar, nevěstinec, Moretovo sídlo, různé domy či skladiště. Projekt autorka plánuje na příští rok a ráda by v příběhu Tonyho v budoucnu pokud možno pokračovala.

To vše samozřejmě platí, pokud se modifikaci skutečně povede realizovat. To je náročný úkol a zdárný výsledek není samozřejmostí. „Jelikož na tom dělám sama, jenom občas mi někdo pomůže, tak je teď mod zhruba u 5. mise,“ říká Este. Na projektu pracuje přibližně rok, ale práce se neobešla bez nějakých úprav a předělávání.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru