Cyberpunk 2077 vyjde také jako karetní hra

Cyberpunk 2077 vyjde také jako karetní hra

Stojí za ní autor karetního Bloodborne. Hráči se vžijí do role zadavatele úkolů

2. 8. 2019

Stejně jako série Zaklínač obdržela jako doplňkový titul karetní Gwent, tak i Cyberpunk se dočká zajímavého bonusu v podobě vlastní karetní hry. Tu si ale tentokrát na počítačích ani na konzolích fanoušci předlohy nezahrají a budou se muset pěkně postaru sejít s kamarády ve sklepě. Čerstvě oznámený Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game je totiž klasickou karetní hrou, jež vzniká díky spolupráci CD Projektu RED a renomovaného vydavatele klasických stolních RPG i karetních her CMON.

Singapurský vydavatel CMON má navíc zkušenosti nejen s karetními hrami obecně, ale dokonce i s licencemi, jež jsou nám hráčům blízké. Tato společnost se v minulosti podepsala například pod stolní i karetní tituly nesoucí značku Bloodborne. A s tím je spojen fakt, že návrh Afterlife má na starosti Eric M. Lang, v jehož portfoliu lze nalézt právě karetní titul  na motivy Bloodborne. Z prohlášení obou společností navíc vyplývá, že toto spojení může být jen pouhým začátkem a další společné projekty mohou následovat.

Co se náplně týče, tak hráči se vžijí do rolí takzvaných fixerů, což jsou obchodníci s daty. Jedním takovým je například i Dexter DeShawn a setkat jsme se ním mohli už v jedné z předešlých ukázek pro Cyberpunk 2077. Tato postava v ukázce najala hráče jakožto hlavní postavu pro špinavou práci a pak se jej pokusila zlikvidovat. Nepovedlo se to, ale jako ukázka pro roli hráčů v Afterlife to poslouží dokonale – fixeři najímají ostatní postavy, poskytují jim výbavu a vysílají je na mise. Každý splněný úkol jim navýší skóre přezdívané Street Cred, jež má být tím hlavním platidlem, na kterém fixerům v Night City záleží.

Herní mechaniky ani podobu hry neznáme, z původní zprávy ale vyplývá, že hráči budou muset opatrně balancovat mezi tím, co chtějí dokázat, a tím, na co v dané chvíli mají. Často prý bude zapotřebí obětovat slibné karty jen proto, aby bylo možné dosáhnout na ty jiné a lepší. Bližší detaily snad budou brzy následovat, jako lákadlo na ponoření se do lákavého sci-fi univerza to ale může posloužit na výbornou, bohužel to ale nebude brzy. Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game vyjde nejdříve v příštím roce.

Cyberpunk 2077 vyjde také jako karetní hra

Cyberpunk RED

Rozdíl mezi stolním RPG Cyberpunk 2020 a chystaným titulem, Cyberpunk 2077, musí být každému zjevný hned na první pohled. Mezi těmito dvěma světy existuje propast několika desítek virtuálních let, díky kterým si CD Projekt RED mohli do hry zasadit prakticky cokoli, co se jim jen zamanulo. Třeba virtuálního Keanu Reevese, který je v klasické deskovce stále aktivní a hlavně živou postavou. Aby ale hráči originálu nemuseli tápat a zjistili, co se v univerzu hry změnilo, tak se mohou začínat zajímat o další klasické stolní RPG. To nese název Cyberpunk RED, vyšlo právě dnes a jeho cílem je přemostění těchto dvou vzdálených světů. Bližší představení si můžete připomenout tímto článkem.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru