Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 už je možné hrát s 3rd person kamerou

Cyberpunk 2077 už je možné hrát s 3rd person kamerou

Po nesmělých pokusech přichází první skutečná modifikace. Stále je však co vylepšovat

Zdroj: Jelle Bakker
4. 1. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Když jsme před Vánocemi vybírali nejzajímavější modifikace pro Cyberpunk 2077, zaujaly nás zejména první pokusy o „přepnutí“ kamery do 3rd person režimu. Hráč s přezdívkou Cineagle se na YouTube pochlubil krátkým videem s několika záběry ze svého rozpracovaného modu, které k dnešnímu dni nasbíralo více než půl milionu zhlédnutí. Bohužel, práci přes svátky nedokončil, a tak se iniciativy chytil jiný nadšenec – Jelle Bakker. Na portálu Nexus Mods nabídl ke stažení funkční modifikaci, která skutečně umožňuje přepnout pohled z první do třetí osoby, alespoň prozatím ale není úplně bez chyby a je pravděpodobné, že míra FOV nemusí všem hráčům úplně sednout.

Jak zřejmě rozumíte, modifikaci je možné nainstalovat výhradně na PC a ještě před stažením musíte zvolit mezi ženským a mužským modelem podle toho, za koho hrajete. Samotná instalace pak vyžaduje ještě mezikrok v podobě implementace modu Cyber Engine Tweaks, který je rovněž dostupný na portále Nexus Mods. Pokud se vám vše podle krátkého návodu podaří, budete mít možnost vyvolat 3rd person kameru stiskem tlačítka „B“, případně jím postupně měnit čtyři předpřipravené úhly pohledu. Faktem ovšem zůstává, že Cyberpunk 2077 vznikal jako first person záležitost, pohyb postavy tím pádem není zcela plynulý a dochází k dalším nežádoucím glitchům. Také zkreslení a pocitové zaoblení celého pohledu kvůli hodnotě FOV nepůsobí zrovna uspokojivým dojmem a z každé vteřiny přiloženého videa je cítit, že nejde o přirozenou podobu hry.

Problémy s 3rd person pohledem vytváří některé specifické kombinace oblečení, zmiňována je například bunda Samurai s vysokým límcem.

Objevují se také některé bugy, které sužují i hru zbavenou jakýchkoliv modifikací, tedy zejména mizení vlasů hlavního protagonisty, případně kompletní zmizení hlavy. Právě ta je totiž při základním first person pohledu deaktivována a objevuje se jen během jízdy v dopravním prostředku, případně před zrcadlem. Problémy nicméně vytváří i některé specifické kombinace oblečení – zmiňována je například bunda Samurai s vysokým límcem – a zmiňované řízení aut a motocyků, při kterých se kamera nepřepíná do nativního 3rd person pohledu od vývojářů, ale zůstává v režimu, s nímž přišla modifikace.

Pokud vás ale i přes vypsané nedostatky modifikace láká, s chutí se pusťte do experimentování. Samotný soubor má pouhý 1 kB, nepočítáme-li přibližně 2MB Cyber Engine Tweaks. A samozřejmě – nezapomeňte si před použitím modu zazálohovat uložené pozice.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru