Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 se hlásí o slovo ve videu od Sony

Cyberpunk 2077 se hlásí o slovo ve videu od Sony

Přináší náznaky exkluzivity a tvrdí, že se na hře ještě bude muset pracovat

9. 3. 2019
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Konec loňského léta orámoval Cyberpunk 2077, který se vývojáři z CD Projektu RED rozhodli představit veřejnosti v bezmála 50minutovém záznamu hratelného dema. To bylo do té doby prezentováno pouze vybraným novinářům a influencerům za zavřenými dveřmi na E3 i Gamescomu, odkud ale nesměly proudit žádné zvukové ani obrazové nahrávky. A vzhledem k tomu, že po skončení druhého ze jmenovaných veletrhů nic nenasvědčovalo tomu, že by se vývojáři chtěli o dojmy z dema podělit s kýmkoliv dalším, bylo uvolnění vzpomínaného videa příjemným překvapením. Bohužel, ihned poté pramen informací na dlouhých šest měsíců vyschnul, aby se začátkem března konečně objevilo něco nového. Nicméně ve speciální sérií videí od Sony, která mapuje historii CD Projektu a v závěrečné části vzhlíží právě k chystané novince, padne to, čemu hráči odmítají uvěřit – Cyberpunk 2077 je prý daleko od svého dokončení.

Dáme-li ale ještě na chvilku stranou obsah samotných videí, je rozhodně námětem k zamyšlení, proč se minisérie o CD Projektu RED objevuje právě na YouTube kanále PlayStation. Dosud se totiž nemluvilo o žádné formě exkluzivity, ať už ve spojitosti s jakoukoliv konzolovou či distribuční platformou a tohle by mohla být první indicie. Určitě to neznamená, že by neměl Cyberpunk 2077 vyjít na Xboxu a PC, ale je klidně možné, že situace dopadne podobně jako třeba u Red Dead Redemption 2. Hráči se mohou dočkat exkluzivního oblečení, skinů zbraní nebo jiných, hru neovlivňujících bonusů. Důvod myslet si, že CD Projekt RED nějakou dohodu se Sony má, vychází i z toho, že během videa jsou oslovování výhradně hráči na PlayStationu, což se v obvyklých případech neděje.

Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 se hlásí o slovo ve videu od Sony

Poprvé!

Ačkoliv jsme si mohli užít celou prezentaci Cyberpunku 2077 za zavřenými dveřmi plnohodnotně od začátku až do konce teprve na Gamescomu, ani na E3 jsme nezůstali ochuzení o značnou část toho, co pak mohli všichni na konci srpna sledovat zprostředkovaně. První dojmy byly skvělé, můžete se na ně klidně znovu podívat, a dosud jsme na hru názor nezměnili. Jen to čekání nás tíží stejně jako vás...

Teď už ale k tomu, co ve videu padne konkrétně. Jak už jsme zmínili výše, Cyberpunk 2077 je obsahem čtvrté a poslední kapitoly v sérii videí a napříč necelými 5 minutami neuvidíte a v podstatě ani neuslyšíte nic nového. Vše rozehrává spoluzakladatel CD Projekt RED Marcin Iwiński, který uvádí, že je to pro něj ta nejtěžší E3, kterou kdy v životě zažil. Hovoří o stresu, o tom, že působí jako stín sebe sama, ale co je podstatné – mluví v přítomném čase. Je proto jisté, že video vznikalo loni v červnu a odpovídají tomu i výpovědi dalších členů týmu. Popisují, nakolik je vývoj her složitý, kolikrát se všechno mění, a proto není možné či vhodné něco fanouškům ukazovat, nebo jak obtížné je navodit pocit, že je herní svět obrovský, když jej budujete hlavně do výšky a ještě dáte hráči možnost, aby se v něm pohyboval pomocí automobilu.

Vyprávění tvůrců pak spojuje hlas Douga Cocklea, dabéra Geralta v Zaklínači, a směřuje k závěru, od kterého si fanoušci mnohé slibovali. K vytouženému odhalení data vydání v něm ale nedošlo, stal se na první pohled pravý opak, když Cockle pronese: „Cyberpunk 2077 už možná není takovým tajemstvím, jakým kdysi býval, ale práce na něm jsou daleko od dokončení. Věrní slibu z roku 2013 proto říkáme, že hra vyjde, až bude vše připraveno.“ Mohlo by se tedy zdát, že si vývojáři chtějí udělat prostor k případnému odsunu vydání i přes to, že o Cyberpunku 2077 mluvili v minulosti jako o hře pro současnou generaci konzolí, je ovšem pravděpodobné, že na vývoj hleděli optikou doby, kdy vznikalo video, přesněji řečeno doprovodný komentář Douga Cocklea. Ten totiž reflektuje i několikrát zmiňované vydání hratelné ukázky po Gamescomu, i tak by ale měli vývojáři pořád více než rok k tomu, aby hru dokončili.

Nejvěrnější fanoušci totiž stále žhaví naději, že hra vyjde už na podzim – optimisté zmiňují září, realisté listopad – a hledají pro to sebešílenější „důkazy“. Jeden z nich se opírá o součet slov v 2077. tweetu na oficiálním účtu hry, který byl zveřejněn shodou okolností dnes. Pokud nebudete počítat logo, vzkaz má rovných 200 slov a pokud byste k dnešnímu dni přičetli právě 200 dalších, dostanete se k datu 24. září 2019. A to je mimochodem úterý, takže zcela validní datum, ve kterém by hra mohla vyjít. Sami ale určitě uznáte, že tahle teorie připomíná fungování horoskopů nebo starý známý vtip o pivu a lásce. Žhavme ale naději v souvislosti s E3 2019, na kterou vývojáři z CD Projektu míří a Cyberpunk 2077 balí s sebou. Oznámit datum vydání právě v Los Angeles by bylo mnohem stylovější, než krypticky na Twitteru a pořád téhle možnosti věříme. Stejně jako tomu, že se hra snese z obláčku ještě před tím, než se zase budeme učit psát na složenky nový rok.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru