Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 se dočká mnoha vylepšení zdarma

Cyberpunk 2077 se dočká mnoha vylepšení zdarma

DLC přinese novou čtvrť a příběh. I bez placení si užijete nové honičky či vylepšenou policii

Zdroj: CD Projekt RED
12. 6. 2023
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Těsně před akcí Microsoftu unikla informace, že se tu bude mluvit také o Cyberpunku 2077, respektive jeho chystaném rozšíření Phantom Liberty. A hráči se skutečně dočkali. Začít můžeme třeba novým trailerem, který si můžete pustit i s českými titulky. V dostane neodolatelnou nabídku – může si zachránit život. Co víc si přát? Stačí jen maličkost – dostat se do nebezpečného Dogtownu a zachránit prezidentku, která zde havarovala se svým Space Force One. Ukázka předvedla spoustu dialogů, akce a třeba i plavání.

Velkou novinkou jsou například souboje v autech a vylepšené honičky.

Autoři expanzi popisují jako špionážní thriller plný intrik a politických machinací. Nový obsah má ale proměnit také základní hru a její systémy, přičemž k tomu nejdůležitějšímu se v rámci bezplatného updatu dostanou i ti, kdo si rozšíření nekoupí. Někteří zahraniční novináři měli v předstihu možnost vyzkoušet si DLC a lákají, že hra bude mít přepracované perky, strom schopností, umělou inteligenci i policii. Všechny hlavní základní systémy prý prošly nějakou přestavbou a vývojem.

Velkou novinkou jsou například souboje v autech a vylepšené honičky. Organické, nikoli skriptované. Můžeme dokonce využívat ozbrojené vozy, které mají přidělané vlastní zbraně. Anebo se spolehnout na ty ruční. Na motorce zase můžeme používat třeba katanu, což bude zřejmě nejen efeketivní, ale také nepochybně velmi efektní. Vozidla půjde získávat i novým způsobem za pomoci speciálních misí.

Policejní systém je zcela přepracovaný a bude fungovat podobně jako třeba v GTA, popisují zahraniční novináři. Právě na něj se po vydání snesla velká kritika a autoři se jen obtížně bránili, když tvrdili, že se nesnažili o komplexní policii. Pozornost strážců zákona se má nyní postupně zvyšovat, pokud se děje nějaká neplecha a chování se lišit bude v jednotlivých čtvrtích. Takže typicky v těch bohatých budou policisté ostražitější a důslednější než někde na periferii.

Nepřátele obecně mají reagovat dynamičtějším způsobem na vaše akce. Autoři slibují také změny na poli UI a UX. Systémové úpravy i některé aktivity budou zdarma pro všechny. Bez placeného obsahu si ale pochopitelně neužijete nový příběh ani se nepodíváte do Dogtownu. Jen pro majitele DLC bude i nová část stromu schopností se specifickými dovednostmi.

Opatrná rétorika

Zahraniční média se přitom shodují, že představené změny úplně mění Cyberpunk 2077 a dělají z něj mnohem lepší hru. Možná mnohem bližší původní vizi. Je tak podle nich až s podivem, že to vývojáři víc neakcentují. Možná se ale tým naopak poučil a chce hráče spíš příjemně překvapit než budovat nadšení dopředu.

Kromě Keanu Reeves, který expanzi představil na Xbox Games Showcase, se v novince objeví také známý herec Idris Elba. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty vyjde 26. září na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Na staré konzole už nedorazí. Autoři při této příležitosti aktualizovali také hardwarové nároky PC verze. Nový obsah měl být ostatně vyvinut už bez omezení hardwaru starých konzolí. DLC se bude prodávat za 30 eur.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru