Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 dostává další velký update

Cyberpunk 2077 dostává další velký update

Přechod na verzi 2.1 přináší funkční metro, prvky přístupnosti i jízdu po zadním kole

Zdroj: CD Projekt
5. 12. 2023
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Jak už jsme vás informovali minulý týden, Cyberpunk 2077 se měl nečekaně dočkat ještě jednoho velkého updatu, i přes to, že už vývojáři nic takového nenaznačovali. Den přechodu na verzi 2.1 je však tady a od dnešního dne se pod vašima rukama Cyberpunk 2077 na PC, Xboxu Series a PlayStationu 5 zase o něco vylepší. Už minulý pátek bylo známo, že hru obohatí funkční metro, vývojáři toho ale přidali mnohem víc a nad rámec toho spustili také prodej Ultimátní edice, která obsahuje základní hru a datadisk Phantom Liberty.

Kompletní seznam všech novinek a změn naleznete už tradičně na oficiálních stránkách hry, a jak je naznačeno výše, nevěnuje se jenom hromadné dopravě. Článek ale tímhle přídavkem samozřejmě začíná a vypichuje už zmiňovaných 19 stanic na pěti dostupných linkách s možností jízdu buďto přeskočit, nebo ji absolvovat v plné délce s pěknými výhledy na město. Další dříve zmiňovaným vylepšením je možnost poslouchat hudbu i mimo dopravní prostředky pomocí funkce Radioport. Dále si můžete zvát své partnery k sobě do apartmánu, případně skočit rovnýma nohama do divokých pouličních závodů včetně možnosti postavit motorku na zadní. Novinkou je rovněž dalekohled, který by vám měl podle vývojářů poskytnout úplně jiný pohled na město, ve finále se ale jedná jen o turistické dalekohledy na pevně stanovených místech.

Co se týče prvků přístupnosti, vývojáři konečně zapracovali na grafických režimech pro hráče se sníženým barvocitem, přidali také možnost ještě více zvětšit titulky, přidat jim případně také pozadí, aby se neztrácely v příliš světlých či tmavých scénách, do hry také přibyla podpora míření a také možnost vypnout si časový limit u hackovacích miniher. Vývojáři se rovněž snažili poskytnout takové nastavení, které by odstranilo nejrůznější efekty, jako je přílišné roztřesení obrazu nebo vizuální záležitosti týkající se rozhraní. Došlo i na lepší integraci ovladače DualSense, například ve smyslu nastavení síly adaptivních triggerů či haptické odezvy.

Jak už ale zaznělo v úvodu, update na verzi 2.1 přichází také s možností pořídit si Ultimátní edici hry, ať už v digitální nebo fyzické podobě. Tu digitální pořídíte snadno v těch největších distribučních sítích, resp. v obchodech PS Store a Xbox Store. Pokud budete chtít zakoupit fyzickou kopii, je k dostání i v českých obchodech a čekají vás samozřejmě i fyzické dárky v podobě samolepek. Prim ovšem hraje digitální obsah navíc a samozřejmě vlastní herní obsah. Nakonec, Ultimátní edice stojí jen 1499 Kč, což je férová cena, zvlášť když je Phantom Liberty stále ještě novou záležitostí, která vás navíc zabaví klidně i na dvacet hodin. U příležitosti vydání této edice pak vývojáři zveřejnili i nový trailer, který k překvapení fanoušků mixuje záběry ze hry s hranými sekvencemi, ve kterých se – hádáte správně – objeví Keanu Reeves s Idrisem Elbou.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru