Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 byl znovu odložen

Cyberpunk 2077 byl znovu odložen

Netrpělivě očekávaná novinka od autorů Zaklínače vyjde až v prosinci. Ale už opravdu

Zdroj: CD Projekt RED
27. 10. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Občas se stane něco nečekaného. A pak znovu. A pak ještě jednou. Jako v případě hry Cyberpunk 2077 od polského studia CD Projekt RED, která byla opět odložena. A to navzdory skutečnosti, že měla nejen stanovené datum vydání na 19. listopadu, ale vývojáři navíc přes 22 dny hlásili, že je titul gold.

Vývojáři napsali, že Cyberpunk 2077 odkládají o 21 dnů na 10. prosince a samozřejmě se znovu fanouškům omluvili. Vysvětlili, že největší výzvou pro ně je vydání několika verzí současně. Celkem musí připravovat a otestovat titul pro 9 různých platforem včetně režimu kompatibility na nových konzolích nebo Stadie. Autoři upozornili, že přitom pracují z domova.

„Cítíme, že máme v rukou úžasnou hru, a jsme ochotní učinit každé rozhodnutí, i ta nejtěžší, pokud to nakonec povede k tomu, že dostanete hru, do které se zamilujete.“

Studio CD Projekt RED se chce ujistit, že vše funguje a každá verze pracuje správně. Autoři vědí, že se může zdát nereálné, když někdo říká, že 21 dní bude znamenat nějaký rozdíl u tak masivní a komplexní hry, ale je tomu podle nich opravdu tak. Tým také zdůraznil, že i když byl Cyberpunk 2077 gold a prošel certifikací, neznamená to, že už se na hře nepracuje či nepracovalo. Byla kompletní a šla dohrát. Vývojáři ale titulu neustále věnovali další péči.

V tuto chvíli studio stále implementuje další vylepšení, která budou součástí takzvaného Day 0 patche. “Cítíme, že máme v rukou úžasnou hru, a jsme ochotní učinit každé rozhodnutí, i ta nejtěžší, pokud to nakonec povede k tomu, že dostanete hru, do které se zamilujete,” vzkázali fanouškům Adam Badowski a Marcin Iwiński.

Třikrát a dost

Cyberpunk 2077 byl poprvé odložen z dubna na září a pak znovu ze září na listopad, který měl být absolutně definitivním termínem, přes který nejede vlak. Není jasné, zda, případně jak se odklad projeví na nepochybně náročném dokončování hry. Už v září se řešilo, že zaměstnanci musejí povinně do vydání pracovat šest dní v týdnu, aby se vše stihlo.

Nahlásit chybu v článku

16

Napsat komentář

Další články
Nahoru