Cyberpunk 2077, CD Projekt, CD Projekt RED vyvíjí tři projekty ze světa Cyberpunku

Cyberpunk 2077 bude mít multiplayer, potvrzují vývojáři

Oficiální vyjádření CD Projektu RED slibuje hru více hráčů po vydání příběhových DLC

4. 9. 2019
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Kolem Cyberpunku 2077 je v posledních dnech živo zejména díky nově zveřejněné gameplay ukázce, sestavené ze záběrů z letošního 50minutového dema, které bylo prezentováno na E3 a v nezměněné podobě také na Gamescomu. Byla to však až hodinová debata vývojářů, která dala do pohybu některá zajímavá témata a přinutila zástupce CD Projektu RED k dalším vyjádřením a komentářům na konto nejrůznějších spekulací. První nesrovnalosti plynuly ze zmatení kolem perspektivy cut-scén, pro které vývojáři dlouho slibovali pohled třetí osoby, aby následně předchozí stanovisko dementovali a vysvětlili, že pro zachování té správné atmosféry nakonec zpracovávají filmečky pohledem hlavního hrdiny či hrdinky.

Druhé téma se pak už přes rok točí kolem multiplayeru, na který se vývojářů ptali novináři po loňské ukázce na E3 a dostali tehdy jen vyhýbavé odpovědi. Například v rozhovoru pro britský Eurogamer uvedl designér questů Patrick Mills, že nad multiplayerem sice uvažují, ale že se maximálně soustředí na příběh a stran hry více hráčů nelze nic konkrétního slíbit. Millsův nadřízený, vedoucí designér questů Pawel Sasko, pak byl ještě radikálnější: „Na multiplayeru opravdu nepracujeme, protože se maximálně soustředíme na příběh. Až to dokončíme, pak se můžeme bavit dál,“ řekl shodou okolností opět redaktorům britského Eurogameru. Od tohoto vyjádření ale neuběhly ani tři měsíce a CD Projekt RED prostřednictvím svého Twitteru obrací a poprvé oficiálně potvrzuje, že multiplayer bude součástí Cyberpunku 2077.

„Na konto hry více hráčů jsme až dosud říkali pouze to, že nad ním uvažujeme. Tím, jak se přibližujeme k vydání singleplayerové části Cyberpunku 2077 v dubnu příštího roku, už jsme ale schopní potvrdit, že na multiplayeru skutečně pracujeme,“ zní stanovisko polských vývojářů. Dále pak uvádí, že bez ohledu na výše uvedené informace bude duben skutečně patřit jen příběhové části Cyberpnku 2077, a ani bezprostředně po jejím vydání se multiplayeru nedočkáme: „Plán je, vydat v dubnu Cyberpunk 2077, pak přinést bezplatná DLC a singleplayerový obsah a poté – až se vším skončíme – vás přizveme k nějaké té multiplayerové akci.“ Ještě než si ale začnete představovat, jak skvěle by šlo využít obří a do detailu propracované město při hře s přáteli, nebo zda by mohl Cyberpunk 2077 nahradit v popularitě GTA Online, včetně masivní role-play vlny, musíme vás přeci jen vrátit na zem.

Pokud totiž vývojáři plánují dát Cyberpunku 2077 tolik péče, kolik dali třetímu Zaklínači, pak se můžeme s klidem bavit o dvou velkých příběhových rozšířeních, jejichž vydání může být rozprostřeno na celý jeden rok po vydání hry. V takovém případě bychom se tedy mohli multiplayeru dočkat až v roce 2021, a navíc není vyloučeno, že vývojáři nenarazí na nějaké překážky. Aktuální potvrzení přítomnosti multiplayeru v Cyberpunku 2077 navíc nemusí znamenat, že se na něm skutečně už nějakou dobu usilovně pracuje – naopak, soudě podle inzerátů na nově vypsané pozice ve vratislavské pobočce se spíše zdá, že hra více hráčů dostala zelenou v těchto dnech. CD Projekt RED totiž hledá například programátora nástrojů, který je potřeba na samém začátku vývoje, zároveň by vývojáři chtěli obsadit důležitý post šéfa designu a nechybí ani poptávka po vedoucím QA analytikovi, který bývá rovněž zapojován hned od startu vývoje.

Jinými slovy, multiplayer zní slibně a příslib je to po všech směrech šťavnatý, realisticky ale naplnění téhle vize neočekávejte v dohledné době.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru