Cuphead (seriál), Cuphead se dočká vlastního seriálu

Cuphead se dočká vlastního seriálu

Výrazný vizuální styl zůstane zachován, o produkci se postará Netflix Animation

9. 7. 2019
Název: Cuphead (seriál) Datum vydání: 18. 2. 2022

Ani na prstech tří čtyřech rukou momentálně nespočítáte, kolik se chystá filmových a seriálových adaptací videoher. Máme tady všechno možné – od potvrzeného Uncharted, přes seriálového Zaklínače, až po vyslovené divnosti typu Five Nights at Freddy’s, nebo Mega Man. A i když by si tohle znepokojující množství zasloužilo pár kritických slov, bez řečí a rádi do množiny připravovaných projektů zařadíme seriál, který připravuje Netflix Animation na základě ďábelsky obtížné hry Cuphead od studia MDHR.

„Zažijte ostrovy Inkwell jako nikdy předtím v původním seriálu, inspirovaném výtvarným stylem animovaných seriálů 30. let. Přichází The Cuphead Show! – nyní v produkci talentovaného týmu Netflix Animation,“ oznamuje novinku oficiální twitterový účet vývojářů. Vzápětí se pak na řadě herních i filmových webů objevilo spoustu zajímavých detailů a při vzpomínce na to, jak Cuphead vypadá, je vlastně s podivem, že podobný nápad přichází až dva roky po vydání hry. Hru jste ani nemuseli hrát a určitě si vzpomenete na tu rozpohybovanou retro nádheru, kterou budou chtít lidé z Netflix Animation zachovat v plném rozsahu. Jak totiž upozorňuje zakladatel MDHR Chad Moldenhauer, o animaci se musí tentokrát postarat někdo jiný, protože jinak by seriál jednoduše nevznikl. Na druhou stranu slibuje, že náročná technika zůstane zachována a každé okénko seriálu bude ručně nakreslené, i když zřejmě ne na papír, ale rovnou digitálně.

Podle Chadova bratra Jareda se The Cuphead Show! momentálně nachází ve fázi předprodukce, proto není příliš snadné mluvit o případném datu premiéry, ani rozpitvávat zatím nenapsaný scénář. Jisté ovšem je, že i seriál bude sledovat počínání neřízeného Cupheada a jeho opatrnějšího bratra Mugmana v notně humorném, až absurdním duchu. „Seriál by měl být vhodný i pro děti, ale bude napsán tak, aby se u něj zasmáli i dospělí,“ slibuje Chad Moldenhauer a dále v tiskové zprávě vysvětluje, že cílí na co nejširší spektrum diváků, stejně jako tomu bylo v případě videohry. Hráči se navíc nebudou cítit o nic ochuzení, protože příběh by neměl kopírovat děj hry, ale pouze z něj vycházet, ke slovu tak může přijít prequel, stejně jako pokračování.

Co se týče konkrétních lidí, kteří budou za seriál odpovědní, vedle Chada a Jareda Moldenhauerových je nutné zmínit výkonného producenta CJ Kettlera a dále Davea Wassona, který se stará o značku Mickey Mouse a animoval například Space Jam, resp. Cosma Segursona, scenáristu Spongeboba, Camp Lazlo nebo dalšího animovaného seriálu Pig Goat Banana Cricket. Jinými slovy – i když vám tato jména pravděpodobně nic neříkají, obě strany popisovaného partnerství věří, že nikdo vhodnější na tvorbu The Cuphead Show! neexistuje a výsledek nás prý ohromí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru