Marvel’s Avengers, Square Enix, Crystal Dynamics ukončí vývoj Marvel’s Avengers

Crystal Dynamics ukončí vývoj Marvel’s Avengers

Do hry už nepřibude žádná velká novinka. Má ale dál fungovat. Placené věci budou zdarma

Zdroj: Crystal Dynamics
21. 1. 2023
Název: Marvel’s Avengers Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 9. 2020

Možná je svým způsobem překvapením (úspěchem?), že  tomu nedošlo dřív. Vývojáři ze studia Crystal Dynamics oznámili, že ukončí vývoj a podporu hry Marvel’s Avengers, která vyšla v září 2020. Podobně jako mnohé jiné podobné zprávy k nám toto oznámení doputovalo v pátek v noci našeho času, což je obvyklý termín pro nepříliš optimistická oznámení. Autoři informovali, že po updatu 2.8, který je naplánovaný 31 března, už nebudou do titulu přidávat žádný další obsah ani funkce. Oficiální podpora pak skončí 30. září.

Tým nicméně ujistil, že i poté bude nadále fungovat nejen singl, ale také multiplayer. Update 2.7, který přinesl Winter Soldiera, měl být posledním velkým příspěvkem do hry. Do obchodu už nepřibudou žádné kosmetické předměty a poslední změny v březnu přinese avizovaný update 2.8. Společně s ukončením vývoje autoři vypnou obchod na kosmetické předměty. Po vydání updatu 2.8 už nepůjde koupit kredity a zbývající obsah peněženek hráčů bude převeden na in-game zdroje. Vývojáři ukázali tabulku s plánovaným konverzním poměrem.

Zdroj: Crystal Dynamics

Aby vývojáři hráčům vynahradili případné zklamání a současně ocenili svou komunitu, počínaje 31. březnem nabídnou všechen dříve placený obsah zdarma. K dispozici bude například každý alternativní oblek a jedinou podmínkou je samozřejmě vlastnictví samotné hry. Tímto způsobem chce tým poděkovat komunitě. Vývojáři si přejí, aby si díky věnování celé knihovny kosmetických předmětů všichni užili hloubku tohoto obsahu, který v uplynulých letech vytvořili.

Studio podle svých slov ví, že oznámení bude zklamáním pro ty, kteří si hru oblíbili. Autoři současně vyjádřili také vděk za jejich podporu. Nadšení fanoušků pomáhalo tento titul přivést k životu, říká tým. A také doufá, že si hráči budou dále užívat Marvel’s Avengers. Oznámení navíc doplnili poměrně obsáhlým seznamem otázek a odpovědí, v nichž reagují na všechny možné případné nejasnosti a dotazy. Rozhodnutí například podle autorů padlo ve spolupráci s partnery. Pro multiplayer na konzolích bude dál třeba aktivní předplatné PS Plus, respektive Xbox Live Gold.

Spider-Man zůstane exkluzivní pro PlayStation

Na otázku, zda půjde singl a multiplayer navždy, ale vývojáři odpovídají, že to nemohou zaručit. Chtějí ale udělat změny, díky nimž bude možné, aby hra fungovala co nejdéle. Titul se bude dál oficiálně prodávat i po 31. březnu. Digitálně bude k dispozici do 30. září. Pak už nikoli. Když si poté koupíte kopii třeba v bazaru, stále získáte zdarma všechny kosmetické předměty. Pokud vlastníte digitální verzi, můžete ji samozřejmě nainstalovat i po 30. září. Hra je rovněž k dispozici v předplatných Game Pass a PlayStation Plus Extra a zatím tu zůstane.

V rotací mají dál fungovat i speciální eventy jako Red Room Takeover. Pokud se ale po ukončení podpory se hrou nebo třeba vaším savem něco stane, autoři negarantují, že s tím něco udělají. Postava Spider-Mana zůstane podle týmu i nadále exkluzivní pro PlayStation. I když se v minulosti spekulovalo o dalších možných hrdinech a postavách, které mohou rozšířit Marvel’s Avengers, už na ně nedojde. A to navzdory tomu, že si je studio zřejmě skutečně chystalo a ještě loni v červenci autoři slibovali, že chystají mnoho dalších hrdinů a příběhů.

Nad hrou se podle mého přesvědčení začalo pomalu smrákat ve chvíli, kdy studio Crystal Dynamics koupil Embracer.

Jak už bylo řečeno, je to sice smutné jako konec každé hry, ale asi by nikoho nepřekvapilo, kdyby na to došlo vzhledem k okolnostem dříve. Hra zůstala za očekáváním, pokud jde o recenze i prodeje. Vydavatel a tehdejší majitel studia, společnost Square Enix, ji označila za zklamání. Ale alespoň nad ní nezlomila hůl a nevzdali se ani její vývojáři, kterým zjevně multiplayer nesedl tak dobře jako singl, kde jsou doma. Nad hrou se podle mého přesvědčení začalo pomalu smrákat ve chvíli, kdy studio Crystal Dynamics koupil Embracer. Bylo totiž jasné, že při jeho snaze o co největší efektivitu hra zatížená cizí licencí znamená velmi nestabilní element. A navíc je za takovou značku třeba dál platit.

Na závěr si můžeme připomenout, že chyby svým způsobem tým dělal do poslední chvíle. Před pár dny prolétla internetem zpráva o kontroverzním skinu pro Thora. Placený skin bez helmy inspirovaný filmovým vesmírem autoři nacenili na 1400 kreditů, tedy v přepočtu asi 14 dolarů. Přitom už předtím prodávali Thora v tomto kostýmu s helmou. Pokud jste si ho koupili, měli jste nárok na verzi bez helmy se slevou, nikoli zdarma. I tak jste za ni museli zaplatit 500 kreditů, tedy v přepočtu asi 5 dolarů. A nebyl to navíc první podobný případ.

A co dál?

Podle neoficiálních zpráv se teď Crystal Dynamics naplno zaměří na novou hru ze série Tomb Raider, o níž víme, že vzniká, ale nic konkrétního. Podle anonymních zdrojů by se ale mohla formálně představit už letos. Dál také vývojáři spolupracují s týmem The Initiative na rebootu akce Perfect Dark pro Microsoft.

Závěrem si můžete alespoň připomenout naši recenzi. Více podrobností o hře najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru