Crash Bandicoot míří na mobily a tablety

Activisionu unikly informace i obrázky z nového spin-offu. Milovníky originálu asi nepotěší

7. 2. 2020

Zatímco netrpělivě vyhlížíme nové pokračování série Crash Bandicoot, Activision nás poněkud zaskočil mobilní hrou. Informace o novince vydavateli unikla předčasně prostřednictvím Facebooku, ale je považována za zcela důvěryhodnou. Vypadá to na klasickou stylizaci i kulisu, ale to vše v podání zjednodušené běhačky či endless renneru, chcete-li, který degraduje hratelnost originálu.

Šéf gigantu Activision Blizzard Bobby Kotick v noci na dnešek shodou okolností znovu zopakoval, že mobily jsou pro firmu teď mimořádně důležité a chystá pro ně hry podle všech svých zásadních značek.

Crash Bandicoot Mobile, jak se hra jmenuje, nás láká na další dobrodružství se známými hrdiny. Crash umí skákat, sklouznout se i se roztočit. Jak jinak by ostatně likvidoval ikonické bedny. Na tratích (jinak nedokážu tyto úrovně nazvat) nás čekají blíže neupřesněná tajemství a mimo ně zase budeme budovat vlastní základnu. Uf…

Na titulu má pracovat studio King stojící za hitem Candy Crush Saga, které patří Activisionu. Samotná existence mobilního spin-offu není žádnou anomálií. Šéf gigantu Activision Blizzard Bobby Kotick v noci na dnešek shodou okolností znovu zopakoval, že mobily jsou pro firmu teď mimořádně důležité a chystá pro ně hry podle všech svých zásadních značek. Stačí si jen vzpomenout na chystané Diablo Immortal nebo Call of Duty, které už je venku.

Mobilní verze samozřejmě nevylučuje možnost, že by Activison připravoval také regulérní pokračování. Oba projekty by se mohly docela dobře doplňovat. Vylepšená původní trilogie i závodní kompilace si vedla velmi dobře u kritiky i fanoušků. Můžeme tak jen doufat, že se brzy dočkáme rovněž odhalení plnohodnotného pokračování pro tradiční platformy.

O regulérním dalším dílu se naposledy mluvilo třeba v souvislosti s reklamami na PlayStation. Na britských autobusech se loni na podzim objevil právě i Crash považovaný za neoficiálního maskota původního PlayStationu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru