Counter-Strike: Global Offensive, Valve Corporation, Counter-Strike obdržel novou operaci a skiny postav

Counter-Strike obdržel novou operaci a skiny postav

Rozšíření přichází po dvou letech. Součástí jsou nové mapy a battle pass za 15 eur

19. 11. 2019
Název: Counter-Strike: Global Offensive Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 21. 8. 2012

Ačkoliv by se mohlo mnohým hráčům zdát, že skiny zbraní jsou součástí Counter-Striku odnepaměti, oficiálně do hry přibyly před šesti lety. Tehdy jim ještě Valve říkalo dekorace a ve smyslu mikrotransakcí šlo o obrovský průlom. Rovněž hráči v té době reagovali pozitivně a v jednu chvíli se kolem skinů strhla doslova mánie, když je bylo možné bezhlavě prodávat nebo pomocí nich sázet třeba na sportovní zápasy. Pak přišly skiny nožů, následně rukavic a nyní – připravte se – přichází také skiny jednotlivých postav. Jsou obsaženy v nově vydané operaci Shattered Web, která navazuje na Wildfire z roku 2016, resp. Hydru vydanou o rok později, a společně s novými modely teroristů a speciálních protiteroristických složek obdržíte nové mapy, bedny plné dekorací, nálepky a logicky i mise a na ně navázaný battle pass.

„Poprvé v historii Counter-Strike: Global Offensive si můžete vzít do bitvy oblíbenou postavu podle vaší volby,“ začíná oficiální popis Operation Shatterd Web na stránkách hry. Jak už bylo uvedeno výše, skiny se samozřejmě týkají modelů na obou stranách válečné barikády, řečí čísel pak jde o 22 skinů, které si budete moci odemknout hraním nových misí a následně je používat v jakémkoliv módu napříč CS:GO. Podobně jako skiny zbraní jsou i postavy rozděleny podle rarity s tím, že nejvyšší stupeň označený jako Master Agent obdrží také unikátní hlášky a animace, abyste se měli čím během hraní CSka chlubit. Příkladem může být třeba doktor Romanov, nebo poručík Ricksaw, kteří čekají coby ultimativní odměna za splnění všech úkolů a misí. Ty pak budou do hry přibývat na týdenní bázi vždy v počtu šesti hratelných kousků, které můžete plnit v libovolném pořadí, a to až do začátku března.

Po sesbírání sta hvězdiček můžete svůj postup kdykoliv restartovat a sbírat další odměny, máte-li času pro změnu hodně a chcete se do hraní ponořit naplno.

Hraní se samozřejmě týká i těch, kdo si nezaplatí battle pass za cenu 15 eur, v takovém případě se ale neobdrží žádnou z výše popisovaných odměn, a to ani ve smyslu nových bedniček či zbraní, náhodně získaných na konci zápasů. Vývojáři rovněž potvrzují, že abyste dostali z operace Shattered Web maximum, nemusíte odehrát úplně všechno, co v nadcházejících 16 týdnech do hry přibude, na druhou stranu – po sesbírání sta hvězdiček můžete svůj postup kdykoliv restartovat a sbírat další odměny, máte-li času pro změnu hodně a chcete se do hraní ponořit naplno. Sloužit k tomu bude i trojic nových map – Jungle, Studio a Lunacy – zasazené do tropické džungle, filmových ateliérů, resp. netradičně na Měsíc, kde se navíc můžete těšit i na sníženou gravitaci v módu Flying Scoutsman.

Co se týče dalších změn, vzhledem k tomu, že Shattered Web také plní funkci obvyklého updatu, zřejmě nejvýraznější je zvýšení ceny SG553 na 3000 dolarů a snížení ceny Galilu a FAMASu o 200 dolarů. V komunitě se ale samozřejmě probírá i zařazení nové přepracované verze mapy Cache do hlavní rotace kompetitivních zápasů a další změny na Vertigu, týkající se například rozšíření top-midu, nebo úprav na A site. Všechny další detaily si můžete před hraním pročíst v logu na stránkách hry, včetně popisu nových „agentů“ a odpovědí na nejčastější dotazy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru