Cory Barlog hasí problém se sběratelkami God of War

Hráči, kteří neobdrželi v balení samotnou hru, teď dostávají kódy od známého designéra

Zdroj: Sony
15. 11. 2022
Název: God of War Ragnarök Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 11. 2022 Platformy: , Žánr:

S vydáním God of War Ragnarök se objevovaly převážně pozitivní zprávy. Ať už se bavíme o vysokých hodnoceních, kladném přijetí ze strany hráčů nebo prodejních úspěších, vše dokázalo spolehlivě přebít i občasnou kritiku nebo některé další nepříjemnosti. Přesto bychom neměli zapomínat, že ne všichni jsou s jednou z nejočekávanějších her letošního roku spokojení, zvlášť, když si ji i přes značnou investici nemohli dosud zahrát. Řeč je o incidentu z minulého týdne, kdy začali někteří majitelé drahých sběratelských edic s replikou válečného kladiva Mjölnir hlásit, že jim v balení chybí steelbook a v něm i kódy ke stažení samotné hry. Dáme-li stranou, že Sony nedistribuovala tyto edice s fyzickými nosiči, nemožnost si dlouhou dobu vyhlíženou hru zahrát byla podle zpráv na sociálních sítích velkým zklamáním. O to větším, když Sony ani prodejci zatím plošně problém neadresovali a hráči tak zůstávali zaseknutí v jednání s linkou podpory, které je všechno, jen ne rychlé a efektivní. Do řešení problému, který hře nedělá dobrou reklamu, se proto pustil sám Cory Barlog – game director hry z roku 2018 a producent Ragnaröku – který začal jednotlivě kontaktovat hráče, kteří nemají přístup ke hře a posílá jim kódy osobně.

O vývoji situace informují redaktoři Kotaku, kteří sebrali několik navazujících příspěvků k rozhořčeným reakcím z minulého týdne, v nichž hráči nejprve referují o tom, jak řešili problém se Sony a jednotlivými prodejci. Zatímco Sony uvádí, že sběratelské edice neprodávají, a tudíž by se měli zákazníci obrátit na obchod, ve kterém si ji pořídili, prodejci pro změnu uvádí, že nejsou odpovědní za balení, takže se mají zákazníci pro změnu obrátit na samotnou Sony. Vystoupit z bludného kruhu pak některým trvalo i týden s tím, že o výsledku zatím nebyli vyrozumění a neví tedy, zda si hru zahrají, nebo budou muset investovat další peníze. Další příspěvky jsou už ale o poznání veselejší, když lidé sdílí, jak se jim překvapivě ozval sám Cory Barlog s dotazem, jestli už problém vyřešili, nebo zda může být ve věci nápomocný. „Omlouvám se, že jsem si [tvojí zprávy] nevšiml. Už na tebe někdo reagoval, máš už svůj kód,“ ptal se například slavný vývojář hráče vystupujícího pod přezdívkou J.

Odpověď byla samozřejmě velmi rychlá, když poškozený zákazník naskenoval svou účtenku z GameStopu a přidal vzkaz, že pokud by mu dokázal Barlog zajistit steelbook a hlavně kód na hru, bylo by to skvělé, protože právě tohle v jeho balení sběratelské edice chybělo. A Barlog reagoval opět obratem s tím, že zasílá kód a že steelbook řeší. Se slovy díků pak přispěchal i uživatel Twitteru s přezdívkou JTurpin, který poděkoval jednak iniciativě za účtem HelpUsSMS, který koordinovaně informuje studio Sony Santa Monica o popisovaném problému a následně i Barlogovi, který podobně jako v předchozím případě poskytl osobní asistenci a zaslal hráči chybějící kód ke stažení hry. Otázkou samozřejmě zůstává, nakolik aktivní zůstal vývojář při řešení dalších případů nedoručení samotné hry, ale mnohem důležitější je, jaké stanovisko zaujme Sony a prodejci. Jde sice o vřelý příběh náklonnosti, ale také demonstraci nepříliš efektivní snahy pomoci plošně všem, kdo byli tímto problémem postiženi. Jak ostatně uvádí organizátoři HelpUsSMS – zásah Coryho Barloga neznamená, že je problém vyřešen, protože pořád zbývá mnoho hráčů, kteří chtějí dohnat Sony a linku podpory k odpovědnosti a hlavně, dostat do rukou hru, na kterou se tak dlouho těšili a do níž investovali nemalé peníze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru