Compound Fracture, Compound Fracture je retro survival horor s dinosaury

Compound Fracture je retro survival horor s dinosaury

Další hra s prehistorickými ještěry sází na grafiku inspirovanou 32bitovými konzolemi

Zdroj: Compound Fracture
17. 2. 2021
Název: Compound Fracture Vývojář: Platformy: Žánr: , ,

Jako by těch dinosaurů a retro akcí nebylo v poslední době už tak dost, chystá se na nás mix obojího. Tedy retro akce s dinosaury. Ale nemůžu říct, že by nestála za pozornost, jinak bych o ní ostatně ani nepsal. Právě naopak, na první pohled mě zaujala. Compound Fracture je nový akční survival horor, na kterém pracuje Austin Schaeffer, Cyrus Byrd a Pete Goodfellow.

Lifeforce Tenka + Dino Crisis

Podle autorů tu budou na hráče číhat prehistoričtí ještěři za každým rohem a neobejdete se bez rychlých reflexů. Compound Fracture na první pohled zaujme především svou archaickou grafikou. V tomhle případě se autoři inspirovali staršími konzolovými akcemi. Osobně mi hodně připomíná třeba akci Lifeforce Tenka od studia Psygnosis.

Jinak slibují lineární FPS ve stísněných koridorech, kde narazíme na rozličné druhy nepřátel, přičemž každý představuje jiné riziko. A bude tedy potřeba uplatnit i jinou strategii. Přežít nám pomohou v tomto neutěšeném světě různorodé zbraně a upgrady a těšit se prý můžeme také na zajímavý soundtrack.

I tady se vývojáři odvolávají na inspiraci Dino Crisis, ale není podle nich tak výrazná, jak si lidé mohou myslet. Austin Schaeffer prozradil, že se pokusili přiblížit grafice her z přelomu tisíciletí spíš než z devadesátých let. I když se hra momentálně prezentuje v poměru stran 4:3, bude podle autorů možné nastavit i širokoúhlý obraz a půjde také upravit FOV. Takže zase tak super přísně staromódní tým být nechce.

Vývojáři mimochodem využívají engine Unity, pokud si kladete otázku, jak tohoto efektu docílili. Compound Fracture míří v tuto chvíli jen na Windows a hra už má profil na Steamu. Po vydání by však rádi autoři titul přinesli i na další platformy. Nicméně zatím retro akční horor žádný termín stanovený nemá.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru