Company of Heroes 3 dorazí 17. listopadu

Kampaň v Itálii doplní ještě operace v Africe, v níž si zahrajeme za Romellův sbor Afrikakorps

Zdroj: Sega
13. 7. 2022
Název: Company of Heroes 3 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 23. 2. 2023 Platformy: , , Žánr:
Company of Heroes 3

Vývojáři ze studia Relic Entertainment odtajnili datum vydání Company of Heroes 3. Pokračování slavné strategické série dorazí na PC 17. listopadu a u příležitosti očekávané zprávy přispěchali autoři s řadou velmi příjemných novinek. Ačkoliv se kolem hry od svého uvedení točí jistá kontroverze kvůli změně či posunu konceptu blíže ke grand strategii typu Total War – tedy s tahovou taktickou mapou a real-time souboji – vývojáři nepřestali informovat o dalším obsahu a funkcích, které ze hry činí na pohled velmi slibnou záležitost. A pokud byste italské bojiště, kam se přesouvá kampaň hry, nepovažovali za dostatečně atraktivní, vývojáři odhalili první detaily také o druhé kampani, kterou sice oznámili, ale dosud o ní příliš nemluvili. Společně s německou armádou a pod vedením legendárního generála Erwina Rommela se totiž přenesete do Afriky v další plnohodnotné singleplayerové části, která má podle vývojářů z Relicu ukázat lidskou tvář největšího vojenského konfliktu moderních dějin.

Jak popisují redaktoři britského Eurogameru, kteří byli přizváni spolu s dalšími médii na prezentaci první úrovně africké kampaně, Relic přistupuje k hraní z pohledu Němců opatrně. Ačkoliv byl Rommel uznávaným generálem i spojeneckými silami, stále v Africe docházelo k válečným zločinům a část příběhů o genialitě tohoto generála může být součástí mýtů. „Přistupujeme k vyprávění a hře za Němce v Severní Africe velmi obezřetně. Rozhodně nechceme vyprávět žádný zromantizovaný příběh, ve kterém bychom se přikláněli k některým starším klišé typu – válka bez nenávisti – nebo – čistý Werhmacht,“ řekli vývojáři a potvrdili, že nenahlíží na Rommela nutně jako na generála-gentlemana. Přesto ale byla možnost hrát zejména za německou tankovou armádu hlasitě vyžadovaným prvkem a vývojáři z Relicu se volání rozhodli vyslyšet. Výsledkem má být autentický příběh ze Severní Afriky, na kterém přirozeně spolupracují vývojáři s poradci z řad historiků a scenáristů.

Stejně jako v případě italské kampaně, i v Africe tak na hráče čeká celkový pohled na bojiště a dílčí bitvy, v nichž vývojáři údajně řeší sebemenší detaily, kam spadá například i způsob, jakým budou německé jednotky vzájemně komunikovat. Důležité je pak pro vývojáře také orientovat se na jednotlivce a osudy obyčejných lidí, kteří v Africe žili a byli přímo zasažení válečnou mašinerií. Bohužel ale z jedné jediné mise v Libyi, kterou si vybraná média a tvůrci obsahu mohli vyzkoušet, nelze činit žádné závěry a ještě bude několik týdnů či měsíců trvat, než bude možné posoudit větší část. Samozřejmě až s vydáním hry můžeme snažení Relicu definitivně ohodnotit, ale do té doby ještě pět měsíců zbývá. Do té doby snad vývojáři vyřeší jeden z aktuálních problémů – přejíždění zákopů tankem a vybalancují zážitek tak, aby byl příjemný a dostatečně motivující pro různé typy hráčů. A zapomenout nesmíme samozřejmě ani na multiplayer, který by měl být rovněž ve smyslu obsahu kompletní už od listopadového startu – hráči budou mít na výběr americké a britské jednotky na straně spojenců a pěchotu spolu s Afrikakorps za Němce. To vše za cenu 60 eur v případě standardní edice, resp. 80 eur za prémiovou digitální edici.

Více informací o hře by se mohlo objevit už 19. července, kdy vývojáři zpřístupní alfaverzi africké kampaně i těm, kdo nebyli pozváni na popisovanou prezentaci s tím, že je velmi pravděpodobný stream přímo od vývojářů a hloubkový ponor do dalších aspektů.

# druhá světová válka # historie # strategie # válka

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru