Earthbreakers

Command & Conquer: Renegade bude mít nástupce

Earthbreakers od bývalých zaměstnanců Westwood Studios oživí mix akce a strategie

30. 11. 2019
Název: Earthbreakers Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Pamatujete ještě na first person akci Command & Conquer: Renegade? Mix žánru real-time strategie a klasické akce zasazený do známého univerza a do prostředí válek o vzácné tibérum od týmu Westwood Studios přinesl zásadní změnu do série a zcela jiný pohled na věc, pokračování se ale hráči nedočkali. Útěchou by 18 let po vydání hry mohl být příchod akce Earthbreakers, která ze všeho nejvíce připomíná duchovního nástupce právě Command & Conquer: Renegade. Vývoj má na starosti tým Petroglyph Games, který byl v roce 2003 založen lidmi, kteří měli dříve na starost vývoj Command & Conquer (včetně Renegade) a kteří do té doby pracovali právě ve Westwood Studios.

Tento tým je přitom dnes díky dvojici strategií Dune považován za praotce žánru moderních real-time strategií, chystaná akce Earthbreakers ale ve stylu Renegade vnáší do jindy izometrického žánru zcela novou perspektivu a kromě budování báze se mohou hráči zejména těšit i na možnost vtělit se do role řadového vojáka. A v kůži toho bude možné roznášet chaos přímo na bojištích z pohledu první osoby. Jediným cílem přitom bude likvidace protivníkovy báze a jak odhaluje přiložená upoutávka – hra se zjevně nebere příliš vážně, naopak. Frenetickou akci trefně doplňuje komiksové vzezření hry a je zjevné, že tu půjde především o okamžitě přístupnou týmovou zábavu, a to až pro 32 hráčů naráz.

Earthbreakers vyjde na PC příští rok a půjde o ryze multiplayerovou záležitost, v níž se budou muset hráči starat o vlastní základny a chybět nebude ani správa surovin. V přiložené galerii i v upoutávce můžete spatřit těžební náklaďák i surovinu jménem vilothyte, obojí přitom určitě bude nápadně povědomé všem fanouškům kultovní série Command & Conquer. Těžba vilothyte je samozřejmě klíčová a bez této suroviny by nebylo možné bázi ani budovat či vylepšovat. A že bude co stavět, to již dokládají první zveřejněné cifry: dvě frakce nabídnou dvanáct unikátních tříd pěšáků, jedenáct budov a šestici vozidel. Chybět samozřejmě nebudou ale ani obranné struktury, mezi něž například patří palebné věže či opevnění.

Pokud tedy na Renegade dodnes vzpomínáte a rádi byste si tuto klasiku připomněli něčím moderním, tak Earthbreakers může být krok tím správným směrem. Ostatně k této hře láká dokonce i oficiální facebookový profil Command & Conquer: Renegade a za zmínku stojí i fakt, že hudební doprovod má na starosti dvorní hudební skladatel série Command & Conquer, Frank Klepacki.

Command & Conquer Remastered Collection

Command & Conquer kam jen oko dohlédne

Kultovní série se sice již delší dobu nedočkala žádného oficiálního pokračování, nicméně komunita sále žije a projektů je v současnosti přípravě hned několik. Fanoušci Renegade jistě slyšeli o neoficiálním remaku jménem Renegade: X, který je v betaverzi už od roku 2014 a na kterém se stále ještě pracuje, byť nijak překotně. Vedle toho ale právě tým Petroglyph Games pracuje i na remasteru původního Red Alert i vůbec prvního Command & Conquer. Bližší informace si můžete připomenout tímto článkem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru