Co se má a může objevit na The Game Awards

Co se má a může objevit na The Game Awards

Ani letos nebudou na akci chybět světové premiéry. Ukáže se Batman a nový Tony Hawk?

Zdroj: Rocksteady Studios
1. 12. 2019

O akci The Game Awards se v posledních letech mluví jako o malé E3 nebo malé konferenci. Důvodem je skutečnost, že ceremoniál předávání cen pro nejlepší hry uplynulého roku využívají i vývojáři a vydavatelé, aby tu oznámili nové projekty, nebo blíže představili některé známé hry. Během slavnostního večera se každoročně dočkáme několika světových premiér a ani tento ročník by neměl být výjimkou. Letos se akce uskuteční v noci z 12. na 13. prosince, takže do akce nám zbývají ještě skoro dva týdny. Stejně jako loni jsme se ale pro vás rozhodli sesbírat střípky informací a spekulací, abyste se mohli na tuto příležitost začít alespoň těšit.

HALF-LIFE, GEARS, ORI A GREEN DAY JSOU JISTOTA

Nejprve se zaměříme na potvrzené věci. Při příležitosti The Game Awards bychom se měli dozvědět další informace o VR novince Half-Life: Alyx od Valve a s trochou štěstí snad uvidíme nové záběry ze hry. S jistotou už také víme, že se na akci objeví Gears Tactics a Ori and the Will of the Wisps z portfolia Microsoftu. O dalších hrách pro Xbox a PC se přitom spekuluje. Jako obvykle přichází na přetřes pokračování Fable, ale třeba i nové Battletoads. Podle toho, co zaznělo z úst představitelů Microsoftu, se každopádně zdá být zcela jisté, že nezůstane jen u zmíněného Oriho a Gears.

Potvrzené je, že během večera vystoupí skupina Green Day. Na akci ale nemají jen zahrát a zazpívat, ale také něco oznámit. Jelikož se v posledních dnech opakovaně spekulovalo o pokračování nebo remasterech série Tony Hawk’s Pro Skater či jiné skteboardové hry s Tony Hawkem, nabízelo by se i toto spojení. Green Day jste mohl zaslechnout už ve hrách Tony Hawk’s American Wasteland a Tony Hawk’s Ride.

Novinka od autorů Dishonored a náznaky od Bluepoint Games

S jistotou naopak víme, že na The Game Awards představí svou novou hru WolfEye Studios. Nedávno zformovaný tým tvoří veteráni Arkane Studios. Jejich první projekt by samozřejmě měl být v podobném duchu. I když zřejmě nebude tak velký jako Dishonored, autoři lákají, že se můžeme těšit na svět, který bude reagovat na podněty hráče. Samotný pořadatel a moderátor Geoff Keighley na svém Twitteru před pár dny lákal, že můžeme očekávat nějaké novinky k The Elder Scrolls Online.

Neustále se mluví také o novém projektu studia Bluepoint Games. Odborníci na porty, remastery a remaky mají připravovat nějakou hru pro PlayStation 5. A možná nepracují jen na jednom projektu, ale hned dvou. Mohlo by jít o další vylepšenou verzi a také vlastní původní titul. Jen pro úplnost připomeneme, že nejčastěji se spekuluje o vylepšených Demon’s Souls, objevily se však i další náznaky, nebo možná spíš přání – Castlevania, Syphon Filter či Metal Gear Solid.

Vrátí se Dragon Age a Batman?

Při příležitosti loňského ročníku jsme se dočkali první teaseru na pokračování ságy Dragon Age od studia BioWare. Bylo by hezké si výroční připomenout něčím dalším. Naději vlil fanouškům před pár dny do žil výkonný producent Mark Darrah, když se splašil na Twitteru a vypustil do světa několik kryptických momentek zmiňujících Dragon Age.

Už tradiční předmět spekulací pak představuje vesmír nakladatelství DC Comics. Ať už zrovna myslíme na další hru od britských Rocksteady Studios nebo nějakou novinku od kanadského studia WB Games Montréal, které dělá hned dvě neoznámené hry podle licence DC. Před pár dny se objevila nepotvrzená zpráva, že na The Game Awards bude mít premiéru nový Batman s podtitulem Arkham Legacy. Objevila se na kanálu Slcmof a pochází ze stejného a údajně velmi důvěryhodného zdroje jako někteří dřívější úniky od Warneru.

Elden Ring, Crash Bandicoot, Vetřelec a ti další

Další spekulace zmiňují video ze hry Elden Ring od FromSoftware. Pochází od blízkovýchodní edice magazínu IGN. Už jen telegraficky pak mohu zmínit některé evergreeny podobných spekulací. Bayonetta 3 pro Switch byla oznámena na The Game Awards 2017 a stále o ní v podstatě nic nevíme. Bylo by hezké vidět po dlouhé době v akci Ghost of Tsushima od Sucker Punch Productions. I letos se skloňuje dosud nepojmenovaná persistentní on-line akce z vesmíru Vetřelců od Cold Iron Studios. V posledních týdnech jsme se také dočkali několika náznaků na konto údajného plnohodnotného pokračování Crashe Bandicoota. Na přetřes může přijít nový Metroid i vylepšené starší díly, o nichž se mluví skoro každý měsíc.

V obecné rovině pak musíme upozornit, že v podstatě každý vysněný projekt se v těchto dnech dává do souvislosti s The Game Awards, ale my jsme se rozhodli vypíchnout jen ty, které působí alespoň trochu smysluplně. Například Capcom má ještě v prosinci oznámit také novou hru. Nestane se tak ovšem na The Game Awards, ale na akci Jump Festa 2020. Jasně, všichni se přejí remake Resident Evilu 3, ale raději držme naše naděje na uzdě.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru