Co můžeme dnes večer očekávat na akci Xbox X019

Co můžeme dnes večer očekávat na akci Xbox X019

Představí se údajně nové hry od studií Obsidian i Rare. Některé už míří na novou generaci

14. 11. 2019

Dnes večer ve 21 hodin našeho času startuje v Londýně akce X019, která potrvá až do soboty. Události, kterou pořádá Microsoft, by však měli věnovat pozornost nejen majitelé Xboxů, ale i PC. A vlastně všichni hráči, protože to vypadá, že se na místě bude prezentovat celá řada zajímavých projektů. A mezi nimi nebudou chybět ani některé úplné novinky, které si tu odbudou svou světovou premiéru. Pojďme se proto v předstihu podívat na to, co vlastně můžeme očekávat.

Analytik společnosti Niko Partners a známý insider Daniel Ahmad už včera lákal na oznámení dat vydání her Bleeding Edge, Minecraft Dungeons nebo Wasteland 3. Týmová akce Bleeding Edge od Ninja Theory se už stačila omylem “demaskovat”. Titul představený na E3 se předčasně objevil na Microsoft Storu a podle nyní už smazaného profilu má vyjít 24. března. Ještě předtím se ale dočkáme dvou uzavřených testů.

Nová hra od Rare údajně míří na další generaci Xboxu. Má jít o úplně novou IP.

Ty budou k dispozici předobjednávajícím a předplatitelům Game Passu. První kolo odstartuje 14. února, druhé pak 13. března. Ti, kdo si hru předobjednají, nebo budou hrát do 31. března, se dočkají speciálních in-game bonusů. Microsoft už se pokusil po úniku zamést stopy, ale samozřejmě na internetu se nic podobného už neutají.

Na X019 a v rámci prezentace Inside Xbox se mají představit i nové tituly a nové značky od studií Obsidian Entertainment (The Outer Worlds, Pillars of Eternity, Fallout: New Vegas) a Rare (Sea of Thieves, Viva Piñata, Battletoads). Nová hra od Rare údajně míří na další generaci Xboxu. Má jít o úplně novou IP a podle magazínu Video Games Chronicle se jedná o 3rd person adventuru, jejíž vydání je však několik let daleko.

Microsoft se však nemůže údajně dočkat a titul nám chce představit již nyní. Opakovaně se spekuluje také o možném pokračování série Fable, na kterém mají dělat závodní specialisté z Playground Games. Zda se ho ale dočkáme dnes večer, zatím nikdo důvěryhodný nepotvrdil.

Měl by se tu však v praxi rozhodně projevit potenciál first party týmů, do nichž Microsoft v uplynulých letech investoval. Ještě před vydáním nové generace Xboxu plánují prý Xbox Game Studios uvést na trh přibližně pět až šest her. Všechny vyjdou v příštím roce. Značná pozornost má být na X019 věnována taky Game Passu a rovněž streamovací službě xCloud.

Aaron Greenberg naznačil Age of Empires IV na X019 už během Gamescomu.

Microsoft nás také už několik dní láká na novinky ke strategii Age of Empires IV, která chyběla na E3 i na Gamescomu. Titul byl oznámen už v roce 2017 a pracuje na něm kanadské studio Relic Entertainment (Homeworld, Company of Heroes). Na dnešek také připadá vydání remasteru Age of Empires II: Definitive Edition od Forgotten Empires, což určitě nebude náhoda. Aaron Greenberg naznačil Age of Empires IV na X019 už během Gamescomu.

Celkem se bude na akci prezentovat 12 her z produkce Xbox Game Studios. Kdo bude dnešní akci sledovat živě, může se podle Microsoftu těšit na tématické odměny do her Sea of Thieves a Gears Pop!. V Sea of Thieves navíc můžete v těchto dnech získat novou loď inspirovanou sérií Gears of War. Nejde o první podobnou spolupráci, ve hře se už dříve objevil třeba obsah tématicky spojený se ságou Halo.

Update 15:42 – Z předčasně odvysílané reklamy na Twitchi se zdá, že do Game Passu zamíří dnes večer třetí Zaklínač od studia CD Projekt RED.

The Witcher 3 revealed as coming to Xbox Game Pass via Twitch ad from r/xboxone

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru