Co můžeme čekat od Tokyo Game Show 2021

Co můžeme čekat od Tokyo Game Show 2021

Rok od roku se japonská akce víc přibližuje západnímu publiku. I letos by to mohlo stát za to

Zdroj: Tokyo Game Show
16. 9. 2021

Program Tokyo Game Show 2021 se nám začíná pomalu vyjasňovat, a tak stojí za připomenutí, co vlastně můžeme od letošního ročníku čekat. Připadá na 30. září až 3. října a řada firem už nás trochu nechala nahlédnout do svých plánů. Celá akce má nabídnout přes 40 různých prezentací. Pětadvacátý ročník měl původně přivítat klasické návštěvníky, ale nakonec se otevře jen médiím a lidem z oboru. Zbytek bude on-line jako ostatní letošní veletrhy.

Microsoft, 30. září

Xbox plánuje během Tokyo Game Show živý stream, ale má jít o oslavu asijské komunity a být zaměřen na lokální updaty. Fanoušci podle Microsoftu nemají očekávat žádná velká globální oznámení. Loni tu takto Microsoft třeba oznámil world update zaměřený na Japonsko pro Flight Simulator.

Konami, 30. září

Konami láká na nové informace k Yu-Gi-Oh! Master Duel, ale i dalším klíčovým hrám. Z pohledu západního publika je asi nejdůležitější eFootball 2022, nicméně lineup bude ještě silnější. Konami prezentuje i tituly svých partnerů, jako je Alba: A Wildlife Adventure nebo WRC 10. Co je ale podstatné, program má být jen v japonštině.

Capcom, 30. září

V případě Capcomu se spíš hádá, než ví. Nicméně sázka na něco k Resident Evilu nebo Street Fighteru se zdá být docela bezpečná.

Square Enix, 1. října

Prestižní japonská společnost plánuje na TGS svou další akci Square Enix Presents. Přenos bude trvat 50 minut a předpokládá se, že se dočkáme nových informací k sérii Final Fantasy. Konkrétně by si fanoušci přáli něco o FF16. Autoři přitom už dřív prohlásili, že by při této příležitosti rádi něco ukázali, ale nemohou to slíbit. Kromě toho se má mluvit o hrách Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, Marvel’s Guardians of the Galaxy, Forspoken, Final Fantasy 7: The First Soldier, Final Fantasy Brave Exvius nebo War of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius.

Sega a Atlus, 1. října

Společnosti Sega a Atlus mají na TGS představit nové RPG. Spekuluje se, že by se mohlo jednat o něco k Sakura Wars. Tato značka slaví 25 let a její logo se krátce objevilo na oficiálním webu akce.

Koei Tecmo, 2. října

Dvouhodinový program Koei Tecom se bude točit okolo Nobunaga’s Ambition: Shinsei a Dynasty Warriors 9: Empires. Dojde ale také na Blue Reflection: Second Light a nějaký zatím neoznámený titul.

Ubisoft, 3. října

Ubisoft bude na TGS zjevně prezentovat především Far Cry 6, ale také své další hry. Nic ovšem nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat nějakých zásadních oznámení či novinek.

Kromě těchto firem lákají na nějaké novinky 505 Games, Arc System Works, Bandai Namco, D3, GungHo, Level 5, Spike Chunsoft, Tencent nebo SNK. Na Tokyo Game Show se naopak neobjeví společnosti Nintendo nebo Sony. To ovšem neznamená, že se tu nebudou prezentovat hry pro Switch a PlayStation, jen nepůjde o first party tituly.

Detailní program najdete na oficiálním webu Tokyo Game Show.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru